IKEA «будує» поселення з енергомережею за блокчейн-технологією

Фахівці дослідницького центру Space 10, що належить шведському ритейлеру меблів і товарів для дому IKEA, створили проект SolarVille. Дерев’яний макет є робочим прототипом. Він передбачає механізми, які дозволять домогосподарствам автоматично обмінюватися енергією один із одним відповідно до їхніх індивідуальних потреб.

Будинки поселення SolarVille поєднані у мережу, в якій є домогосподарства, що виробляють відновлювану енергію за допомогою сонячних панелей. Сусідні домогосподарства автоматично купуватимуть надлишкову електроенергію, а сам продаж регулюватиметься технологією блокчейн.

Зокрема, блокчейн-технологія використовується для реєстрації та управління потоком енергії, перевірки і запису транзакцій, забезпечення розподілу енергії через мікромережу для створення смарт-контрактів всередині мережі.

Тобто запропоновано прототип для масштабованої і самодостатньою керованої спільнотою сонячної мікромережі, включаючи платформу для торгівлі енергією.

Над технічною частиною проекту працювали експерти BLOC, Blocktech і WeMoveIdeas, над архітектурними рішеннями – бюро SachsNottveit.

Фото: irinaboersma.com