Дрон над озером

У Найробі шукають інноваційні рішення екологічних проблем

Cільське господарство завдає навколишньому середовищу щороку збитків на суму 3 трильйони доларів, а забруднення повітря обходиться світовій економіці в 4,6 трильйона доларів щороку. Відповідні дані містить доповідь Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), яку оприлюднено напередодні засідання Асамблеї ООН з навколишнього середовища – найбільшого у світі органу з питань екології.

Сьогодні в Найробі (Кенія) зібралися понад 4 700 представників з різних країн світу, щоб обговорити питання зміни клімату, споживання та виробництва, захисту океанів від пластикового забруднення, втрати продовольства та багато іншого. Головна тема нинішньої Асамблеї ООН з навколишнього середовища – інноваційні рішення екологічних проблем і питань, пов’язаних зі сталим споживанням і виробництвом

Асамблея – це не тільки обговорення і резолюції, а й можливість сформувати нові партнерства зі співробітництва у сфері захисту навколишнього середовища. «На полях» форуму працюють виставки, відбуваються зустрічі, проводяться лекції та презентації. Наприклад, на виставці зі сталих інновацій представлено понад 40 новітніх технологій у сфері екології, а на саміті «Одна планета», організованому Всесвітнім банком і урядами Франції та Кенії, вирішуватимуть, як захистити природу Африки.

«Ми повинні негайно вжити необхідних заходів. Усі знають, що ми можемо побудувати стале та інклюзивне суспільство, в якому будуть застосовувати тільки сталі методи споживання і виробництва, вирішити наші екологічні проблеми і нікого не залишити при цьому «за бортом». Для цього необхідно впроваджувати нові методи (господарювання)», – заявив голова Асамблеї, Міністр навколишнього середовища Естонії Сім Кіслер, якого цитують в Центрі новин ООН.

Учасники заходу розглянуть всеосяжний наукову доповідь про стан навколишнього середовища, над якою працювали 252 науковців з 70 країн світу. «Вочевидь, ми маємо змінити наші підходи, переглянути ставлення до речей, якими користуємося», – каже виконуюча обов’язки голови Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Джойс Мсуя. За її словами, можна добиватися розвитку і зростання, не збільшуючи при цьому обсяги споживання ресурсів. Для цього треба відмовитися від звички до марнотратства.

Асамблея збирається раз на два роки. Цього року серед її учасників – голови держав і урядів, міністри, бізнес-лідери, високопоставлені співробітники ООН і представники громадянського суспільства. Очікується участь президентів Франції та Кенії Емануеля Макрона і Ухуру Кеніати.

Читайте також: У світі зростає прагнення вести бізнес так, щоб вирішувати екологічні проблеми

 

Photo by Jason Blackeye on Unsplash