Земля урбанистическая

У світі зростає прагнення вести бізнес так, щоб вирішувати екологічні проблеми

У світі зростає прагнення вести бізнес так, щоб вирішувати екологічні проблеми. Про це заявила виконуюча обов’язки голови ЮНЕП Джойс Мсуя, коментуючи звіт Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) за минулий рік.

Документ побачив світ напередодні засідання Асамблеї ООН з навколишнього середовища, що відбувається 11-15 березня. Він розповідає про найбільш вдалі заходи і дії урядів, суспільства і приватного сектору задля сталого розвитку. Зокрема, наводить конкретні випадки і країни, які поліпшили екологічні показники.

Пластик

У 2018 році 127 країн обмежили використання одноразових пластикових виробів, 30 – ввели плату за пластикові пакети, а 27 – заборону на деякі шкідливі для навколишнього середовища матеріали. Індія взяла на себе зобов’язання повністю відмовитися від одноразових пластикових виробів до 2022 року.

Инфографика отказ от пластика

 

Забруднення повітря

Різноманітні програми, розроблені експертами, допомагають країнам впоратися з цією проблемою, у тому числі через впровадження електромобілів і підвищення якості палива. Приклад – Філіппіни і Шрі-Ланка, які переглянули оподаткування електромобілів і гібридних транспортних засобів у порівнянні зі звичайними. Як результат – кількість електричних і гібридних автомобілів в активному парку Шрі-Ланки зросло в 10 разів з 2013 року по середину 2018 року – нині на вулицях їх налічується 150 000. У столиці країни Коломбо, де на інтенсивний рух припадає понад 50% забруднення повітря, це може реально вплинути на здоров’я людей.

Відходи

Німеччина та Південна Корея переробляють половину відходів (понад 50%), які завдяки сучасним технологіям отримують друге життя. Втім інші країни планеті витрачають третину виробленого продовольства і викидають його на смітник разом із пластмасами, папером і металом, які можна було б переробити, повторно використати. Усе це призводить не тільки до виснаження ресурсів планети, а й до зміни клімату, адже звалища виділяють метан.

Окрім того, щороку в світі викидають 1,3 млрд тонн продуктів харчування. Отже в ЮНЕП пропонують скоротити обсяги відходів, впроваджуючи найпростіші заходи, серед них – перегляд умов зберігання продуктів.

Наприклад, у курортному містечку Акаба в Йорданії, що славиться своїми чистими водами і кораловими рифами, щодня викидають 150 тонн твердих відходів, у т.ч. з готелів і ресторанів. За підтримки ЮНЕП і ЄС, експерти провели аудит у найбільших закладах. Зокрема, у проекті взяли участь 15 готелів і 17 ресторанів. У тому числі – InterContinental Aqaba Resort, Movenpick Aqaba, Double Tree by Hilton і Kempinski Aqaba. Прості заходи, такі як перегляд меню і умов зберігання продуктів, а також використання в кафетеріях тарілок меншого розміру допомогли скоротити обсяги відходів на чверть.

18 квітня 2019 року в Києві
відбудеться бізнес-практикум

Сталий розвиток: управління змінами як конкурентна перевага

До того ж, влада міста розглядає стимули для залучення більшої кількості підприємств. Сьогодні готелі платять фіксований податок за вивезення відходів, в залежності від площі забудови. Управління економічним зонам Акаби має намір знизити збори з готелів, які найкраще справляються зі своїми відходами.

З повним текстом звіту можна ознайомитися за посиланням >>>

 

 

Фото: Sergio SouzaUnsplash