Корпорація Ralph Lauren інвестувала кошти в стартап, який розробив процес вторинної переробки натуральних волокон, як-от відходи бавовни, на виробничі матеріали. Гігант моди прагне масштабувати цей процес і створити на його основі екологічний одяг.
За даними Environmental Leader, стартап Natural Fiber Welding був заснований у штаті Іллінойс у 2015 році. Запатентована технологія, розроблена засновником і генеральним директором Люком Хаверхалсом, використовує принципи зеленої хімії і процеси зі зворотним зв’язком, щоб оживити перероблені волокна і поліпшити робочі характеристики бавовняного текстилю. Результат досягається завдяки «точній роботі з молекулярними зв’язками».
Отриманий матеріал Clarus може бути виготовлений з будь-якого натурального волокна, будь воно перероблене або первинне. За даними Natural Fiber Welding, в 2017 році матеріал перейшов із лабораторії у дослідний зразок.
Девід Лорен, віце-президент і головний директор з інновацій Ralph Lauren, називає інвестиції у масштабування інноваційних рішень ключовою частиною стратегії сталого розвитку.
Короткі волокна, отримані внаслідок переробки бавовни, часто непридатні для використання в новому бавовняному одягу. Нині Ralph Lauren Corporation і Natural Fiber Welding мають намір ровивати технологію, що вирішує цю проблему. Фешн-компанія розраховує розширити використання переробленої бавовни.
Компанія взяла на себе зобов’язання до 2025 року закуповувати і використовувати 100% екологічно чисту бавовну для свого бренду Ralph Lauren. «З часом партнерство дозволить Ralph Lauren замінити і зменшити свою залежність від біорозкладних синтетичних матеріалів, як-от поліестер і нейлон, водночас збільшуючи використання екологічніших перероблених матеріалів», – заявили в компанії.
Рейтинг The 2020 Sustainable Cotton Ranking 2020, який оцінює компанії зі значним використанням бавовни, поставив Ralph Lauren Corporation цьогоріч 6,3 бали зі 100. Незважаючи на те, що компанія є членом Better Cotton Initiative, вона не оприлюднювала інформацію про обсяги сталих джерел бавовни, походження бавовни і його використання в продукції, а також постачальників.
Читайте також:
- Ralph Lauren використовуватиме з 2025 року виключно чисту енергію
- Ralph Lauren презентував сорочки-поло з пластикових пляшок
- Adidas очолив рейтинг сталої бавовни за 2020 рік
- Puma випустила колекцію, присвячену дефіциту питної води