батарейки

Чергова партія батарейок поїхала з України на переробку в Румунію

Четверта фура з батарейками з України вирушила на завод GreenWEEE у Румунії. В ній – батарейки, що зібрані КП “Київкомунсервіс”, мережами ТЦ “Епіцентр” та “Нова Лінія”, іншими компаніями. Про це повідомила громадська організація “Батарейки, здавайтеся!”.

“Дякуємо вам, всім людям та компаніям, які підтримують наш рух! Ще пів року тому жодна з українських батарейок не перероблялась. У кращому випадку вони осідали на складах, в гіршому – викидались прямо в природу руками псевдопереробників”, – ідеться у повідомленні.

Організація “Батарейки, здавайтеся!” також повідомила, що разом з партнером “Екологічні Інвестиції” цьогоріч їй вдалося організувати переробку вже 82,8 тонн українських батарейок. Це близько 2,4% українського імпорту батарейок за цей рік, які не опинились на звалищі.

Нині організація залучає до участі компанії, які ввозять чи продають батарейки в Україні, саме вони і платять за збір та переробку. Так, на прикладі “Епіцентру” та “Нової лінії” утилізацію сплачують ці мережі спільно з постачальниками – Duracell, GP, VARTA та Hausmark.

Утім, за даними ГО “Батарейки, здавайтеся!”, сьогодні 98% всіх батарейок в Україні все ще викидаються в природу.