хлопок

Adidas очолив рейтинг сталої бавовни за 2020 рік

Німецька компанія з виробництва спортивного одягу Adidas посіла найвищу сходинку в рейтингу сталої бавовни за 2020 рік. На другому й третьому місцях –  шведські IKEA та H&M.

Cotton Ranking 2020 складено трьома організаціями: Pesticide Action Network UK, Solidaridad і WWF. До нього увійшли 77 великих компаній, що використовують бавовну. Кожна з них заповнила анкету, що дозволяє дослідити, крім оприлюдненої політики і зобов’язань, скільки бавовни компанія закуповує зі сталих джерел, а також її ланцюги постачань.

 

Зазвичай із вирощуванням бавовни, яку компанії використовують для виробництва одягу й домашнього текстилю, пов’язано багато екологічних та соціально-економічних проблем.

Зокрема, йдеться про зловживання і використання пестицидів, що негативно впливають на екосистеми, а також здоров’я фермерів і громад. Водночас використання синтетичних добрив призводить до втрати родючості і підкислення грунту, а також до зниження якості води. Окрім того, глобальний водний слід насіння бавовни становить майже 1,5 олімпійських плавальних басейни на тонну бавовни. Тож звичайне виробництво бавовни може виснажувати водні ресурси. Непоодинокі випадки поганих умов праці на плантаціях і використання дитячої праці.

“Утім бавовна, як і раніше, приносить фермерам дохід, який дозволяє оплачувати медичні витрати, оплачувати навчання та купувати предмети домашнього ужитку. Бавовна, якщо її вирощувати в сталий спосіб, може дати мільйонам фермерів по всьому світі гідну оплату праці та допомогти поліпшити своє життя”, – кажуть автори рейтингу.

фото @ dietitian.mama на Unsplash