восхождение на Эверест

Нова Зеландія може стати першою країною в світі, яка затребує від фінансових установ кліматичну звітність

Нова Зеландія може стати першою країною в світі, яка затребує від своїх великих фінансових інститутів звітності про ризики, пов’язані з кліматичною кризою. Це означає, що близько 200 найбільших компаній і банків із активами на суму понад $1 млрд повинні будуть відзвітувати про вплив екстремальних погодних явищ або кліматичної політики на їхній бізнес.

За даними EcoWatch, цей крок базується на досвіді Нової Зеландії у боротьбі зі зміною клімату. Нещодавно країна ухвалила історичний закон, який зобов’язує дотримуватися мети Паризької угоди і досягти нульових викидів вуглецю до 2050 року.

«Це ще один крок на шляху цього уряду до низьковуглецевого майбутнього для Нової Зеландії і до більш чистої і безпечної планети для майбутніх поколінь», – заявив Міністр з питань зміни клімату Джеймс Шоу.

Якщо парламент підтримає ініціативу уряду, фінансові установи будуть звітувати щороку, починаючи з 2023 року. У звітах мають бути вказані ризики – як установа ними керує і який зусиль докладає для усунення наслідків зміни клімату.

Нині також Австралія, Канада, Великобританія, Франція, Японія і Євросоюз розробляють ту чи іншу форму звітності про кліматичні ризики, але план Нової Зеландії – більш амбітний, адже охоплює всю фінансову систему.

Читайте також: