Самолет вылетает из аэропорта

Міжнародні аеропорти посилюють інклюзивність

Міжнародний аеропорт Куала-Лумпур (KUL) запровадив ініціативу Butterfly Effect або «Ефект метелика» з метою безпечного і доброзичливого обслуговування пасажирів із обмеженими можливостями. Зокрема, людей із аутизмом, синдромом дефіциту уваги чи гіперактивності, затримкою розвитку і розладом сприйняття інформації.

Ініціатива є частиною корпоративної відповідальності Malaysia Airports Holding Bhd (MAHB) і покликана забезпечити більш комфортне і кероване перебування в терміналах у поєднанні з професійною допомогою персоналу. Серед зручностей і послуг – пріоритетний доступ і смуги руху, кімната спокою і сенсорні екрани.

flyklia.com

Малайзійський аеропорт вважає, що, подібно до теорії ефекту метелика, одна невелика зміна в одному стані може привести до великих змін в іншому.

Окрім того, аеропорт запропонував послугу The Butterfly’s Adventure для пасажирів із прихованими обмеженими можливостями та їхніх сімей, щоб вони могли акліматизуватися на місці заздалегідь до майбутньої подорожі.

Під час туру учасники отримають можливість здійснити подорож аеропортом, від реєстрації до проходження перевірки безпеки і виходу на посадку – реальні сценарії, що допоможуть ознайомитися з процедурами, а також із розташуванням об’єктів. Ці заздалегідь організовані тури будуть проводитися раз на два тижні для п’яти сімей за сеанс, зареєструватися на них можна онлайн і скористуватися за кілька днів до запланованої подорожі.

Також міжнародний аеропорт Сіетл-Такома (SEA) оголосив про нові можливості, що дозволять краще обслуговувати різноманітне співтовариство мандрівників. Зокрема, в аеропорту відкрито нову сенсорну кімнату, призначену для зниження стресу під час подорожі для людей із неврологічними порушеннями або порушеннями розвитку. Тут також відкрита нова кімната для міжконфесійних молитов і медитацій. Кожна зала спроектована з так, що забезпечити глибоку взаємодію із зацікавленими сторонами і зробити аеропорт гостинним і інклюзивним місцем для всіх.

Сенсорна кімната – це тихе місце для мандрівників із неврологічними порушеннями або порушеннями розвитку, такими як порушення обробки сенсорної інформації або розлади аутистичного спектру. Це простір для заспокоення тих, хто може відчувати себе пригніченим або надмірно збудженим і потребує відпочинку без зайвих видів і шуму аеропорту.

portseattle.org

Напередодні команда аеропорту проконсультувалася з терапевтами і місцевими лідерами спільноти для отримання зворотного зв’язку в процесі проектування і будівництва, в тому числі – щодо меблів, функціоналу. Кращі практики також були вивчені в аналогічних терапевтичних приміщеннях в Lumen Field у Сіетлі і в таких аеропортах, як міжнародний аеропорт Майамі (MIA) і міжнародний аеропорт Піттсбурга (PIT).

Читати також: Подорож для кожного. British Airways випробовує автономні інвалідні візки в аеропортах


Ціль 10. Скорочення нерівності