Дизайн як фактор змін. Як жінки-підприємиці в Сальвадорі підтримують місцеві громади

Донедавна ремісничі традиції у Сальвадорі знаходилися під загрозою зникнення через недостатній попит і занадто низькі ціни. Країна поступово втрачала позиції виробника високоякісного барвника індиго, який витіснили синтетичні аналоги. Нині дизайнери в індустрії моди прагнуть відродити традицій пошиття і забарвлення, створюючи сучасную продукцію, використовучи місцеву сировину, надаючи роботу і підтримуючи місцеве населення, громади. Ба більше, за багатьма стартапами стоять жінки-підприємиці.

Luna Mena

Бренд відомий своїми шкіряними виробами, тканинами для домашнього вжитку, жіночим одягом і ювелірним виробам. Компанія, назва якої походить від імені і прізвища її засновниці, створює унікальні, екологічні та новаторські вироби ручної роботи з дотриманням принципів справедливої ​​торгівлі. Вона надихає на зміни задля кращого життя багатьох жінок, що відносяться до уразливих груп і живуть у неблагополучних районах Сальвадора.

Усі дизайнерські колекції Lula Mena, створювані за допомогою традиційних знань, ґрунтуються на наступних п’яти принципах: використання екологічного сировини і методів виробництва; ручна праця; дотримання стандартів справедливої ​​торгівлі; застосування новаторських дизайнерських рішень і підходів; розширення можливостей місцевих жінок із тим, щоб вони могли підвищити якість власного життя, а також якість життя членів своїх родин.

Lula Mena

Жінки, які працюють в Lula Mena, заробляють у три рази більше, ніж їхні чоловіки. Це робить їх основними годувальницями в родині, а також дозволяє їм приймати важливі рішення в житті, у тому числі – забезпечувати своїм дітям медичне обслуговування, освіту тощо.

58% людей у сільських районах Сальвадора живуть в умовах перенаселення. Коли родини переповнені, підвищується ризик виникнення певних проблем, як-от насильство, розлучення, погана успішність дітей у школі.

 

Eva Innocenti

Надихаючись прагненням створювати красиві, витончені сумки та інші вироби зі шкіри, сальвадорська дизайнерка Єва Інносент запустила свій власний бренд Eva Innocenti в 2015 року. Він ґрунтується на любові до виробів ручної роботи.

Eva Innocenti

Гаманці, портмоне, сумки виготовляються з високоякісної сальвадорської шкіри, прикрашені елементами з позолотою. Вони створюються вручну досвідченими майстрами та майстринями з дотриманням принципів етики і є частиною стратегії, спрямованої на просування люксових ремісничих виробів із користю для місцевих громад.

Eva Innocenti

 

 

Читати також: В Україні стартує пілотній проєкт «Розширення економічних можливостей для жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні» Міжнародної організації праці та Програми розвитку ООН

за матеріалами WIPO
фото: lulamena.com, facebook.com/byevainnocenti