Зміна клімату ставить під загрозу проведення зимових Олімпіад

Зміна клімату змінює географію зимових Олімпійських ігор і, за прогнозами міжнародної групи дослідників під керівництвом Університету Ватерлоо, вже в 2050-х роках деякі міста, які приймають змагання з зимових видів спорту, не зможуть цього зробити.

Дослідники проаналізували історичні дані про клімат з 1920-х років, а також майбутні тенденції зміни клімату. Так, із 21 міста, де відбулися зимові Олімпійські ігри, тільки Саппоро (Японія) зможе забезпечити необхідні умови для їх повторного проведення до кінця століття, якщо викиди парникових газів стрімко не скоротити.

«Якщо ми продовжимо рухатися тією ж траєкторією, що й зараз, то до кінця століття Саппоро стане єдиним безпечним через клімат місцем», – сказав професор географії та екології з Ватерлоо Деніел Скотт, якого цитує Reuters.

Альпійські регіони Європи вже відчули на собі вплив зміни клімату. На думку дослідників, такі зимові майданчики, як Санкт-Моріц і Ліллехаммер, можуть стати «олімпійськими реліквіями» до середини-кінця століття.

Більшість місць у Європі, за прогнозами, будуть непридатними для зимових Олімпіад вже в 2050-х роках. Тож Міжнародному олімпійському комітету буде дедалі складніше ухвалювати рішення про те, де саме проводити Ігри.

За даними дослідження, середня денна температура у лютому в містах-організаторах неухильно підвищувалась – з 0,4°С на Іграх, що проводилися у 1920–1950-х роках, до 3,1°С на Іграх у 1960–1990-х роках та 6,3 °С на Іграх, що проводилися в XXI столітті.

фото: @vytautas_dranginis_vee/unsplash.com

Читати також: Одне з найхолодніших міст світу претендує на проведення літніх Олімпійських ігор 2032 року