Природа

Греція заборонить забудову в гірських районах для захисту флори та фауни

Греція заборонить будівництво нових доріг і забудову в шести гірських районах, зробивши перший крок для захисту своїх останніх незайманих місць проживання.

«За останні роки ми стали свідками екстремальних погодних явищ і стихійного лиха, які становлять велику небезпеку для природи та людей», – заявив на онлайн-конференції міністр довкілля Костас Скрекас, якого цитує Reuters.

Через те Греція не допустить будівництва доріг або будинків у шести горах на островах Крит і Самотракі, на півострові Пелопоннес і в центральній Греції, які мають величезну екологічну цінність і є невід’ємною частиною туризму.

Екологічні групи і місцеві жителі давно виступають проти планів приватних компаній щодо будівництва доріг і встановлення вітряних турбін у гірських лісах, стверджуючи, що вони завдадуть шкоди деяким з останніх незайманих територій країни.

Раніше уряд країни пообіцяв закрити до 2025 року майже всі електростанції, що працюють на бурому вугіллі, та захистити території з місцевими рослинами та тваринами.