Yves Rocher обрав найкращі жіночі екопроєкти

Премію «Земля жінок», мета якої – підтримка жінок у їх боротьбі за збереження, Фонд Yves Rocher в Україні вручає вже одинадцятий рік поспіль. Три кращі проєкти отримують грант на реалізацію та розвиток – 5 000, 3 000 і 2 000 євро відповідно. Переможець бере участь у Міжнародному конкурсі в Парижі разом із представниками інших країн і має можливість отримати грант у розмірі 10 000 євро.

Серед цьогорічних переможців – Марія Пасайлюк і проєкт «Відтворення рідкісного, їстівного, лікувального гриба Polyporus Umbellatus». Проєкт направлений на збереження біорізноманіття. Зокрема, на відтворення червонокнижного виду грибів на території Косівського району Івано-Франківської області завдяки авторській технології вирощування міцелію. Вони отримали першу премію і грант у розмірі 5000 євро.

Друга премія – Ксенія Костенко і проєкт «Золоті землі» в Київській області, мета якого – запобігання зниженню родючих ґрунтів шкідливими відходами від птахофабрик. Серед аграріїв популяризують і навчають їх унікальній технології переробки відходів на органічні добрива.

«Сьогодні не всі замислюються над тим, чим людство заплатить за такі смачні шматочки курячого м’яса. Ціна дуже велика – втрата землі, яка нас годує», – каже Ксенія Костенко.

Дар’я Богданова і проєкт Agrohub «Паросток» із Донецької області отримали третю премію. Метою проєкту є підтримка створеного на базу школи агрокомлексу, де дітей навчають вирощуванню зелені й овочів. Вирощені власноруч продукти потрапляють до шкільної їдальні – на сніданки учням. Навесні діти продають саджанці рослин, розвиваючи свої підприємницькі навички.