Магазин IKEA

IKEA додатково інвестує €4 млрд у вітрову та сонячну енергію

Ingka Group, якій належить більшість магазинів бренду IKEA, планує інвестувати до 2030 року додатково 4 млрд євро в розширення проєктів відновлюваної енергетики. Зокрема, розширити свої потужності вітрової та сонячної енергії у нових країнах, щоб забезпечувати їх електроенергією. У такий спосіб група прискорює зусилля щодо забезпечення всього ланцюга створення вартості за рахунок власних потужностей з відновлюваних джерел енергії на 100%.
Нині Ingka Group управляє 389 магазинами IKEA в 32 країнах і вже інвестувала 2,5 млрд євро в поновлювані джерела енергії. Компанія володіє майже 550 вітряними турбінами, 10 парками сонячних батарей і 935 000 сонячних панелей, що в сумі становить 1,7 ГВт потужності.
Додаткові мільярди євро будуть інвестовані в проєкти зі зберігання енергії, зусилля по підвищенню енергоефективності, точки заряду електромобілів і вантажні автомобілі з водневим двигуном.
Виконавчий директор Ingka Group Джеспер Бродін зауважує на необхідності боротьби зі зміною клімату, адже «ціна бездіяльності занадто висока і несе суттєві ризики для нашого бізнесу і людства».
Тим часом IKEA Foundation також пообіцяв інвестувати додатково 1 млрд євро в кліматичні програми протягом наступних п’яти років, щоб знизити викиди парникових газів. Фінансування буде спрямовано на ініціативи в галузі поновлюваних джерел енергії, такі як заміна забруднюючих джерел енергії чистими альтернативами і забезпечення доступу до енергії для спільнот.

Читати також про IKEA: