Єврокомісія презентувала план дій щодо щодо скорочення парникових газів. Викиди мають бути скорочені не на 40%, як зазначалось раніше, а на 55% до 2030 року. А 2050 рік визначено роком створення безвуглецевої економіки в єврозоні.
Отже, згідно з правилами ЄС про «розподіл зусиль», кожна країна повинна скоротити викиди в певних секторах, у тому числі – транспорт і опалення будівель, на суму, яка розраховується від її економічного виробництва на душу населення.
Автори пропонують розширити систему торгівлі вуглецевими квотами, поширивши її на повітряні і водні перевезення, і ввести екологічні тарифи на імпорт. У пакеті міститься концепція видалення вуглецю з атмосфери через масову висадку лісів і розробка фінансових інструментів на суму €144,4 млрд для пом’якшення соціальних наслідків.
Висадка 3 млрд дерев до 2030 року сприятиме поглинанню 310 млн тонн вуглецю
Зокрема, кліматичне мито торкнеться ввезення в Євросоюз таких матеріалів, як-от сталь і цемент. Окрім того, з 2035 року в ЄС хочуть заборонити виробництво дизельних і бензинових авто.
Транспорт і будівництво – це основні галузі, які підпадають під національні цілі – складають приблизно 25% і 36% викидів ЄС відповідно.
Водночас авіасектору, на який припадає до 3% світових викидів СО2, доведеться використовувати екологічніші альтернативи і сплачувати більше за викиди.
В Єврокомісії зауважують, що реалізація кліматичного плану для досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року є амбітним, але вкрай складним завданням. Однак країни повинні піти на цей крок заради майбутніх поколінь.
✔Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату