ЄС запускає амбітний кліматичний план

Єврокомісія презентувала план дій щодо щодо скорочення парникових газів. Викиди мають бути скорочені не на 40%, як зазначалось раніше, а на 55% до 2030 року. А  2050 рік визначено роком створення безвуглецевої економіки в єврозоні.

Отже, згідно з правилами ЄС про «розподіл зусиль», кожна країна повинна скоротити викиди в певних секторах, у тому числі – транспорт і опалення будівель, на суму, яка розраховується від її економічного виробництва на душу населення.

Автори пропонують розширити систему торгівлі вуглецевими квотами, поширивши її на повітряні і водні перевезення, і ввести екологічні тарифи на імпорт. У пакеті міститься концепція видалення вуглецю з атмосфери через масову висадку лісів і розробка фінансових інструментів на суму €144,4 млрд для пом’якшення соціальних наслідків.

Висадка 3 млрд дерев до 2030 року сприятиме поглинанню 310 млн тонн вуглецю

Зокрема, кліматичне мито торкнеться ввезення в Євросоюз таких матеріалів, як-от сталь і цемент. Окрім того, з 2035 року в ЄС хочуть заборонити виробництво дизельних і бензинових авто.

Транспорт і будівництво – це основні галузі, які підпадають під національні цілі – складають приблизно 25% і 36% викидів ЄС відповідно.

Водночас авіасектору, на який припадає до 3% світових викидів СО2, доведеться використовувати екологічніші альтернативи і сплачувати більше за викиди.

В Єврокомісії зауважують, що реалізація кліматичного плану для досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року є амбітним, але вкрай складним завданням. Однак країни повинні піти на цей крок заради майбутніх поколінь.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

 

Change Agency Responsible Future допомагає компаніям переглянути екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>