бизнесмен играет в шахматы

Які ризики для бізнесу вбачають топ-менеджери України і світу?

Вітчизняні управлінці вірять у зростання власних компаній і вважають готовність до змін ключовим компонентом для розвитку бізнесів у сучасному світі. Це – один із ключових висновків опитування CEO Outlook, проведеного міжнародною аудиторською компанією KPMG серед українських топ-менеджерів навесні 2019 року.

Якщо порівнювати українські результати з результатами глобального дослідження Global CEO Outlook, під час якого на аналогічні питання відповідали топ-менеджери компаній провідних економік планети, то українські управлінці – у світовому тренді. Принаймні в цьому питанні.

Так, майже дві третини керівників іноземних компаній вважають вміння швидко адаптуватися новою валютою бізнесу. В Україні такої думки дотримується 91% опитаних. «Цьогоріч значення швидкої адаптації стало ключовим, – коментує Андрій Цимбал, керуючий партнер KPMG в Україні, якого цитує «Новое Время». – Якщо компанії і головний виконавчий директор будуть занадто повільними, то бізнеси просто збанкрутують».

Віктор Іванчик, засновник і гендиректор агрохолдингу «Астарта», який брав участь в опитуванні, вважає, що нині бізнес має бути не просто націленим на зміни, але й ініціювати їх. На його думку, за таких умов важливо вміти підтримувати довгострокове партнерство і водночас бути відкритим і будувати нові екосистеми.

Змінюйся, доки тебе не змусили до цього >>>

У цілому вітчизняний бізнес висловлює оптимізм з приводу майбутнього. За результатами дослідження, 92% українських топ-менеджерів прогнозують позитивну динаміку доходів своєї організації упродовж найближчих трьох років. У світі позитивну динаміку розвитку бізнесу пророкують 99% топ-менеджерів.

«На цьому одностайність українських і західних босів закінчується», – пише «Новое Время». Якщо у світі головною загрозою для зростання своїх компаній їхні керівники вважають ризик екологічних та кліматичних змін, то в Україні про це поки навіть не замислюються. Головну небезпеку топ-менеджери вітчизняних компаній вбачають у нестачі кваліфікованої робочої сили через демографічну кризу 1990-х років і нинішню міграцію робочої сили за межі України.

Другий за значимістю небезпеки для вітчизняних компаній ризик – регуляторний. Мається на увазі можливе отримання збитків через санкції або інші заходи з боку наглядових органів, а також недотримання стандартів або законодавства.

В Україні опитування KPMG проводилося серед 130 топ-менеджерів компаній, що працюють у 11 ключових галузях економіки. З них 81 топ-менеджер представляв компанії з доходами до 8 млн євро, 18 – від 8 млн до 40 млн євро і 31 – компанії з доходами понад 40 млн євро. Детальніше про результати дослідження >>>

Замовити корпоративний workshop і обрати вектори сталого розвитку компанії, екологічної і соціальної відповідальності >>>

фото: Unsplash