Масові протести проти змін клімату в Німеччині

Протести молоді в рамках руху «П’ятниці заради майбутнього» набувають дедалі більшої популярності. Результати опитувань громадськості свідчать, що захист довкілля для німців на даний момент має найвищий пріоритет. Серед вимог – швидке припинення використання вугілля в енергетиці. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Цього разу тисячі активістів штурмують одну з найбільших вугільних шахт країни – Гарцвайлер. За словами активістів, величезна кількість вугілля, що видобувається в районі Рейну, робить його найбільшим в Європі джерелом екологічно шкідливих викидів CO2. Втім, на їхню думку, уряд відмовляється вживати заходів.

Створена німецьким урядом комісія з питань вугілля, до складу якої входять представники енергетичних підприємств та організацій із захисту довкілля, у січні цього року запропонувала до 2038 року припинити виробництво електроенергії з вугілля. Згідно з цим планом, протягом наступних 20 років у ФРН мають бути закриті усі електростанції, що працюють на бурому та кам’яному вугіллі. І лише таким чином країна зможе досягти своїх цілей щодо захисту клімату. Активісти виступають за якнайшвидшу відмову від використання вугілля в енергетиці.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: Unsplash