планета Земля

Які проблеми найбільше хвилюють жителів планети?

Зміна клімату і втрата біорізноманіття – ці дві проблеми найбільше хвилюють не тільки представників ООН, активістів природоохоронних організацій і жителів малих острівних держав. За результатами опитування, проведеного ЮНЕСКО, 67% людей на планеті стурбовані глобальним потеплінням і стрімким зникненням видів фауни і флори.

Опитування отримало назву «Світ у 2030 році». У ньому взяли участь 15 тисяч осіб. Інтерес до нього проявили насамперед молоді люди – 57% респондентів на момент проведення опитування не виповнилося й 35 років.

Друга за значимістю глобальна проблема, на думку жителів планети, – це конфлікти і насильство. На третьому місці – дискримінація і нерівність, на четвертому – нестача води, продовольства і житла.

Що стосується розв’язання світових проблем, багато респондентів бачать вирішення в якісній освіті. Більшість жителів планети також вважають, що для вирішення глобальних завдань необхідна міжнародна співпраця. Однак лише 25% опитаних вірять у те, що країни зможуть домовитися одна з одною.

Експерти ЮНЕСКО також спробували з’ясувати, які сфери людського життя повинні принципово змінитися в найближче десятиліття. 47% респондентів відповіли, що на тлі пандемії серйозні реформи повинні відбутися в сфері освіти.

Люди також повинні кардинально змінити своє ставлення до природи. Так вважають 45% опитаних. Ще 40% думають, що набагато більше уваги необхідно приділяти співпраці в науковій сфері та обміну даними.

У регіоні Східної Європи в опитуванні ЮНЕСКО взяли участь майже 2 тисячі людей, більшість із них – 62% – жінки.

Ціль 4. Якісна освіта
Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво
Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків

Ціль 14. Збереження морських ресурсів
Ціль 15. Захист екосистем суші
✔Ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку

Change Agency Responsible Future допомагає компаніям переглянути соціальні й екологічні наслідки своєї діяльності. Замовити консультацію >>>