Швейний цех у Херсонській області перепрофілювався на шиття масок і забезпечив роботою місцевих жінок

У селищі Нижні Сірогози, що в Херсонській області, працює соцальне підприємство, яке дозволило забезпечити засобами індивідуального захисту соціально незахищене населення та навчальні заклади району, а також надало роботу жінкам, які її потребували. Про це пише Есма Умерова, регіональна координаторка ПРООН у Херсонській області, на порталі Delo.ua.

Кілька місяців тому саме для подолання негативного впливу пандемії громадська організація “Центр сімейного добробуту” запропонувала спрямувати діяльність свого невеликого соціального підприємства на пошиття масок багаторазового використання. З одного боку, щоб протистояти безробіттю, з іншого — забезпечити засобами індивідуального захисту  населення.

“Цю ідею підтримала місцева влада і Програма розвитку ООН в Україні, яка запустила в регіоні пілотний проєкт “Місцеве соціально-економічне відновлення” (англ. — Local Socio-Economic Recovery, LSER) у Херсонській області”

Отже, пошиття постільної білизни, виготовлення вишиванок і сценічних костюмів у Нижніх Сірогозах тимчасово поставили на паузу. Натомість придбали додатково необхідні швейні машини, оверлок, тканини й уклали договір із районним центром зайнятості про навчання швейній справі жінок із сільської місцевості.

На технічну модернізацію знадобилося близько місяця. Ще стільки ж часу — на те, щоб провести звичайні та онлайн-тренінги і навчити розкроювати, працювати зі швейним обладнанням.

Нині на пошиття однієї маски майстрині витрачають три-п’ять хвилин. За час проєкту вони виробили понад 2 млн масок — ними забезпечені мешканці віддалених населених пунктів, школи. Також свої вироби вони продають у текстильній крамниці при підприємстві. Вартість масок варіюється від 12 грн до 25 грн і залежить від тканини, оформлення тощо. Є замовники, яким виготовляють ексклюзивні маски з вишитими іменами та логотипами.  Так само як і оптові замовники, серед яких — Нижньосірогозька районна державна адміністрація та кілька сільських рад.

“Важко не погодитися, саме криза є поштовхом до пошуку нових шляхів і можливостей для розвитку. Ось так через турботу про людей можна сприяти соціально-економічному відновленню місцевої економіки після COVID-19”, – зауважує представниця ПРООН в Україні.

Ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку

фото: Сергій Перепелиця/ПРООН в Україні