Voestalpine запатентував «зелене» виробництво сталі

Австрійська компанія Voestalpine розробила і запатентувала процес виробництва сталі з нейтральним вуглецем, тобто який не передбачає використання викопного вуглецю, в промислових масштабах.

Патент від Європейського патентного відомства дійсний в усіх основних європейських країнах-виробниках сталі і, зокрема, поширюється на виробництво губчастого заліза (DRI або HBI) з використанням водню і біогазу в процесі прямого відновлення.

«Ми переконані, що перетворення сталеливарної промисловості Європи можливо тільки в тому випадку, якщо ми всі об’єднаємо зусилля. Ми робимо упор на співробітництво і діалог з усіма зацікавленими сторонами», – прокоментував Герберт Ейбенштайнер, голова правління Voestalpine AG.

Виробник сталі зауважує, що кліматичні цілі ставлять сталеливарну промисловість перед серйозними технологічними проблемами. Кліматична нейтральність може бути досягнута до 2050 року тільки за допомогою нових виробничих технологій.

Група з виробництва сталі і технологій надасть патентні ліцензії на вуглецево-нейтральний первинний матеріал, який використовується у виробництві сталі, і планує передати іншим своє ноу-хау.

Greentec steel – це амбітний план, розроблений Voestalpine для позбавлення від вуглецю під час виробництво сталі. За її ппрогнозами, використання гібридної технології і електродугових печей дозволить скоротити викиди CO2 приблизно на 30% на першому етапі до 2030 року. Довгострокова мета групи полягає в послідовному збільшенні частки екологічно чистої електроенергії і водню, які використовуються в процесі виробництва сталі, а також застосуванні кліматично-нейтральних матеріалів DRI і HBI для досягнення мети виробництва сталі з нейтральним вуглецем до 2050 року.

Група вже зареєструвала понад 3200 патентів на технології і продукти, а поточні дослідження зосереджені на цифровізації і сталості.

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

фото: voestalpine.com