Відсьогодні одноразові пластикові пакети під забороною в Україні

10 грудня 2021 року набуває чинності Закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Він запроваждує поетапну заборону розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування, надання послуг надтонких, тонких і оксорозкладних пластикових пакетів.

Так, відсьогодні забороняється безоплатне розповсюдження тонких і надтонких (з товщиною стінок понад 50 мікрометрів) пластикових пакетів у супермаркетах, аптеках, закладах харчування тощо. Саме в них покупці зазвичай складають овочі, фрукти, цукерки на вагу та інші товари.

Залишаться в обігу до 1 січня 2023 року тільки ті надтонкі пакети, що є первинною упаковкою для риби, м’ясопродуктів і сипучих продуктів.

Закон прямо забороняє безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Пакети можна буде тільки продавати, а не роздавати безкоштовно, а вартість встановлюватиметься урядом. За порушення передбачено штрафи – від 8500 до 17000 грн, за повторне порушення – від 17 000 до 34 000 грн.

Отже, українським споживачам доведеться змінювати свої звички. Донині кожен українець використовував на рік 500 пакетів у середньому. 20 хвилин – саме стільки, в середньому, людина користується пакетом. Проте розкладається пакет – понад 100 років. Лише 6% з них надходять на переробку.

Закон має на меті стимулювати розвиток виробництва біорозкладних пластикових пакетів і передбачає також  обов’язкове маркування біорозкладних пластикових пакетів.

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям переглянути соціальні й екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>

Читати також: Зменшення використання одноразового пластику – друга за популярністю екологічна практика серед громадян України після сортування відходів