Фонендоскоп

Понад півмільярда людей опинилися в крайній бідності через зростання витрат на медицину

Пандемія COVID-19, мабуть, поверне назад два десятиліття глобальний прогрес щодо загального охоплення людей на Землі послугами охорони здоров’я та посилить бідність. Про це йдеться у новому звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я та Світового банку.

У 2019 році основними медичними послугами було охоплено 68% населення світу, проте охоплення було нерівномірним навіть у країнах із середнім рівнем доходу. Зрештою найбіднішим верствам населення та людям, які живуть у сільській місцевості, було набагато складніше отримати необхідні медичні послуги, ніж забезпеченим громадянам та жителям міст.

Найболючіше пандемія вдарила по країнах, де відсутні системи охорони здоров’я, які здатні забезпечити якісну та доступну медичну допомогу для всіх. У 2020-му пандемія порушила роботу медичних служб повсюдно, призвела до надмірного навантаження на національні системи охорони здоров’я.

Пандемія також спровокувала найсерйознішу з 1930-х років економічну кризу, внаслідок чого людям стає все важче оплачувати життєво важливу медичну допомогу. Для подолання наслідків потрібно збільшення державних витрат на охорону здоров’я та соціальну підтримку, а також посилення уваги до стану систем первинної медико-санітарної допомоги.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що з наближенням третього року пандемії міжнародна спільнота має терміново зміцнити національні системи охорони здоров’я, зробивши їх більш справедливими, стійкими та забезпечивши доступ до них всіх верств населення.

«Це означає збільшення обсягів інвестицій у системи охорони здоров’я з акцентом на надання першої медико-санітарної допомоги, а також підтримку маргіналізованих груп населення, – сказав він. – Найнадійніша гарантія стабільності національних економік – це зміцнення систем охорони здоров’я до виникнення криз».

фото: unsplash.com