Лес

В Україні запровадили електронну систему обліку деревини

У лісогосподарських підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України запроваджено Єдину державну систему електронного обліку деревини. Головним оператором системи електронного обліку всієї заготовленої та реалізованої деревини є державне підприємство «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр».

Також, як повідомляє Укрінформ, за підтримки продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) створено автоматизовану систему «Сертифікат походження лісоматеріалів», яку синхронізовано з системою обліку деревини. Завдяки цьому значно підвищився контроль за видачею сертифікатів, забезпечено роботу всіх користувачів у режимі онлайн і унеможливлено використання фіктивних документів. Нині триває розробка програмного продукту з виписки лісорубних квитків.

Окрім того, лісові підприємства впроваджують новітні технології висадки саджанців із закритою кореневою системою. Ця технологія дає можливість розширити часовий період висадки саджанців – не тільки у весняний чи осінній період, а й навіть влітку. До того ж, збільшує їхню стійкість до хвороб під час висадки у ґрунт. Триває підготовка до відкриття великого селекційно-насіннєвого центру у Львівській області.

✔Ціль 15. Захист екосистем суші

Photo by Geran de Klerk on Unsplash