АЗС Shell

Shell інвестує в природні ресурси $300 млн

Нафтогазова компанія Shell планує інвестувати $300 млн протягом наступних трьох років у природні екосистеми в рамках своєї стратегії боротьбі з глобальними кліматичними змінами, у тому числі – вирішення проблеми викидів вуглекислого газу, що утворюються при використанні продукції компанії споживачами.

Відповідно до офіційного релізу, інвестиційна програма сприятиме досягненню трирічної мети гіганта Shell щодо скорочення вуглецевого сліду на 2-3%, починаючи з 2019 року.

«Не існує єдиного рішення проблеми кліматичних змін. Необхідно перетворення глобальної енергетичної системи, від виробництва електроенергії до промисловості і транспорту», – заявив Бен ван Бурден, виконавчий директор Royal Dutch Shell.

За його словами, в такий спосіб Shell підтримує перехід до низьковуглецевого майбутнього. На додачу до докладених зусиль для зниження вуглецевості нафтогазових операцій до інвестицій у поновлювані джерела енергії.

В природоохоронній організації Nature Conservancy заяву Shell підтримали. Адже она вказує на те, що одна з найбільших енергетичних компаній у світі впроваджує стратегію декарбонізації, у тому числі шляхом інвестування в природу. Тим самим допомагає стримувати глобальне збезлісення, відновлювати життєво важливі екосистеми. Зокрема, компанія першою в галузі встановила короткострокові цілі щодо викидів як від своєї діяльності, так від своєї продукції.

«Це явний прогрес, але він також показує, скільки ще належить зробити для досягнення Паризьких кліматичних цілей. Ми з нетерпінням чекаємо подальших інвестицій від Shell», – сказав CEO Nature Conservancy Марк Терчек.

Нині Shell нарощує інвестиції у рішення з низьким рівнем викидів вуглецю – від живлення акумуляторів електромобілів до зрідженого природного газу і водню. Наприклад, сьогодні в Європі компанія забезпечила доступ до 100 000 точок зарядки електромобілів через компанію New Motion. Вона також заявляє, що інвестує в 200 нових точок швидкої зарядки електромобілів, які працюють на поновлюваних джерелах енергії, на своїх площах у Нідерландах –  на додаток до 500 надшвидких і потужних зарядних пристроїв, що встановлюються на майданчиках Shell по всій Європі у співпраці з IONITY.

Водіям транспортних засобів із двигунами внутрішнього згоряння Shell планує «допомогти» скоротити вуглецевий слід за рахунок низьковуглецевого біопалива. Окрім того, з 17 квітня клієнти, які обслуговуються на станціях Shell у Нідерландах, зможуть скористатися вуглецевими кредитами і перейти на вуглецево-нейтральне паливо. Без будь-яких додаткових витрат для клієнтів, які вибирають бензин або дизель Shell V-Power. Ті, хто заправляється звичайним бензином або дизельним паливом Shell, можуть долучитися за додатковий 1 цент за літр.

Shell запропонує аналогічні можливості клієнтам в інших країнах, починаючи з Великобританії наприкінці року. Разом із програмою на підтримку малого бізнесу і скорочення викидів від їхніх автопарків, у т.ч. постачання палива з більш низьким рівнем викидів і зарядку електромобілів.

Будучи одним із найбільш авторитетних трейдерів вуглецевих кредитів у світі, Shell купує ці кредити з глобального портфеля проектів, пов’язаних із природою. Наприклад, проект створення національного парку Кордильєра-Азул у Перу, проект відновлення і збереження торфовища Катінган в Індонезії та проект лісовідновлення GreenTrees у США.

Водночас Shell планує інвестувати в ліси, водно-болотні угіддя та інші природні екосистеми в усьому світі, щоб скоротити викиди CO2, а також на користь біорізноманіттю та місцевим громадам. Для початку, у Нідерландах Shell і національне державне агентство лісівих ресірсів Staatsbosbeheer висадять понад 5 млн дерев протягом наступних 12 років.

Окрім того, напередодні Shell оголосила про плани залишити провідне нафтогазове лобі в США через різні погляди щодо кліматичної політики.

Фото: facebook.com/Shell