В Україні заборонили випробовувати косметику на тваринах

Український уряд затвердив технічний регламент, який, зокрема, передбачає заборону на випробування косметичних засобів на тваринах в Україні та використання в цих засобах лише безпечних барвників, консервантів та УФ-фільтрів.

За даними Суспільного, сьогодні перелік заборонених до використання в косметичній продукції інгредієнтів становить 400. Технічний регламент встановлює 1328.

У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що один із важливих аспектів нового регламенту – заборонити випробування косметики на тваринах та дати можливість іноземним та національним компаніям використовувати новітні технологічні розробки, зокрема альтернативні методи тестування косметичної продукції.  Такі правила уже кілька років діють у країнах Європейського Союзу.

Косметика повинна мати відповідне маркування. Постанова набирає чинності через 18 місяців після оприлюднення.

Першою країною у світі, яка заборонила досліди на тваринах заради перевірки безпеки косметики, була Великобританія у 1998 році. У 2009 році ЄС заборонив тестування косметики на тваринах, а 2013 року Європа ввела остаточну маркетингову заборону на косметику та побутову хімію, випробувану на тваринах.

Натомість Китай навпаки, вимагає того, щоб всі косметичні засоби обов’язково були протестовані на тваринах, перш ніж імпортувати їх у країну.