В Україні відкрито реєстрацію на онлайн-курс з біомімікрії

В Україні відкрито реєстрацію на експериментальний онлайн-курс з біомімікрії. Участь у ньому безкоштовна для всіх охочих, варто лише подати заявку до 8 квітня 2021 року.

Біомімікрія описує процес вивчення та імітації стратегій, що спостерігаються в природі, для розв’язання проблем людства.

За словами організаторів, у природі вже є певні рішення, які люди можуть запозичити для подолання викликів, з якими стикаються. “Чи навчиться людина зчитувати підказки і втілювати їх у життя – залежить тільки від її бажання”, – зауважують у ПРООН, де нещодавно спільно з Інститутом біомімікрії (США) оголосили всеукраїнський конкурс ідей, натхненних природними системами і організмами, що вирішують проблему відходів.

Курс стартує 9 квітня 2021 року і триватиме чотири тижні. Він складається з чотирьох вебінарів із сесіями запитань і відповідей. Вебінари проводитимуться українською, а онлайн-курс буде доступний трьома мовами: англійською, українською та арабською.

На курсі з біомімкрії йтиметься про біомімікрійну дизайн-спіраль, дизайн-мислення за логікою біомімікрії, усвідомлення глибинних проблем і віднаходження рішень у природі, імітацію та створення прототипів для розв’язання екологічних проблем.

Зокрема, автори курсу наведуть низку надихаючих прикладів. Наприклад, як метелик надихнув на створення екологічних фарб, що відбивають світло і захищають поверхні від УФ-променів сонця; як бджоли підказали технологічній компанії, як автономно управляти енергією в будинку; як павутиння стало прототипом для надстійкого утепленого скла Ornilux тощо.

Нагадаємо, ПРООН та Інститут біомімікрії (США) оголосили в Україні конкурс для пошуку ідей, натхненних природними системами і організмами, що вирішують проблему відходів. Участь у ньому можуть взяти інженери, дизайнери, винахідники, студенти, а також усі, хто зацікавлений у розв’язанні проблем людства за допомогою рішень, підказаних природою (біомімікрія).

До конкурсу запрошуються як команди, так і окремі учасники. Щоб зареєструвати свою ідею та взяти участь у національному відборі, потрібно заповнити анкету. Переможці національного конкурсу матимуть можливість масштабувати свій винахід і знайти міжнародних партнерів через мережу 60 офісів Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН.

Відібрані на міжнародному рівні кандидати також зможуть відвідати стартап-майданчик Інституту біомімікрії (США).