Саудівська Аравія оголошує кампанію по боротьбі зі зміною клімату

Провідний експортер нафти Саудівська Аравія оприлюднила масштабну кампанію по боротьбі зі зміною клімату та скорочення викидів вуглецю. Серед іншого країна планує висадити мільярдів дерев у найближчі десятиліття.

План отримав назву Saudi Green Initiative, тобто «Саудівська зелена ініціатива». Він спрямований на скорочення викидів за рахунок вироблення половини своєї енергії з поновлюваних джерел до 2030 року.

Окрім того, як заявив правитель, наслідний принц Мохаммед бін Салман, Саудівська Аравія також планує посадити в королівстві 10 мільярдів дерев к найближчі десятиліття.

Країна також планує працювати з іншими арабськими країнами над «Зеленої ініціативою Близького Сходу», щоб висадити додатково 40 мільярдів дерев відповідно до йбільшої у світі програми лісовідновлення.

«Королівство, регіон і світ повинні йти набагато далі і швидше в боротьбі зі зміною клімату», – сказав принц Мохаммед, якого цитує MSN.

Принц Мохаммед сказав, що Саудівська Аравія і регіон стикаються з «серйозними кліматичними проблемами», серед яких – опустелювання, що являє собою «безпосередній економічний ризик».

За його словами, щорічно через піщані бурі регіон втрачає близько $13 мільярдів, а забруднення парниковими газами призвело до скорочення середньої тривалості життя в Саудівській Аравії на 1,5 року.

Оглядачі зауважують, що нині Саудівська Аравія використовує нафту і природний газ і для задоволення своїх швидкозростаючих потреб в електроенергії, і для опріснення води. А нові ініціативи виникли в зв’язку з тим, що енергетичний гігант Saudi Aramco зіткнувся з пильною увагою інвесторів із приводу своїх викидів.

У січні агентство Bloomberg повідомило, що компанія виключила викиди від багатьох своїх нафтопереробних і нафтохімічних заводів при розкритті інвесторам інформації про викиди вуглецю.

фото: unsplash.com/@wolfgang_hasselmann

 

Change Agency Responsible Future допомагає компаніям переглянути соціальні й екологічні наслідки своєї діяльності. Замовити консультацію >>>