Цели устойчивого развития - старт онлайн обучения в Украине

В Україні стартував масштабний е-learning зі сталого розвитку

Сьогодні в Києві оголошено про початок проекту «Електронне навчання задля сталого розвитку», який впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) за фінансової підтримки уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Також презентовано перший в Україні онлайн-курс «Сталий розвиток: нова філософія мислення», авторкою якого є  засновниця Агенції змін Responsible Future, консультантка зі сталого розвитку Клавдія Шевелюк.

Як зазначив керівник програми ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в регіонах Мустафа Саіт-Аметов, мета проекту «Електронне навчання задля сталого розвитку» – покращити доступ до електронного навчання з тематики Цілей сталого розвитку (ЦСР) для українських державних службовців, представників бізнесу та громадських активістів. Його розроблено у співпраці з національними та міжнародними партнерами. Загальний бюджет проекту – 200 000 євро.

Презентация онлайн-обучения ООН
Презентація спільного проекту GIZ/ПРООН «Електронне навчання задля сталого розвитку» в Україні

Тривалість проекту – 18 місяців. За час його реалізації буде підготовлено 30 тренерів, які підтримуватимуть електронне навчання зі сталого розвитку. Його практичним результатом має стати розробка мінімум трьох тематичних курсів для вказаних цільових груп.

«Державні службовці – ті люди, які мають адаптувати цілі високого рівня на локальному рівні. Бізнес через інновації – стати початком великих і позитивних змін не тільки для України, але й для всього світу. Громадянське суспільство – це лідери, які повинні усвідомити і просувати необхідність сталого розвитку», – пояснив Мустафа Саіт-Аметов.

Заступник директора місії GIZ в Україні Волкер Боде зазначив, що даний проект – продовження успішної співпраці з ПРООН задля впровадження Цілей сталого розвитку, визначених у Порядку денному до 2030 року, в Україні. «Завдяки цій грантовій угоді ПРООН зможе працювати з максимальною гнучкістю і креативністю, аби досягнути чудових результатів і забезпечити успіх цього онлайн-навчання», – сказав він.

Керівник програми демократичного врядування ПРООН Маркус Бранд так само наголосив на необхідності справжніх трансформаційних змін. «Уряди, бізнес та громадянське суспільство – всі вони відіграють важливу роль і повинні працювати разом, щоб ефективно реагувати на надзвичайно складні виклики сьогодення. Це також потребує нових навичок, нових знань, а також нових підходів, цінностей та форм співпраці… Ми віримо в те, що розвиваючи професійні навички й світогляд тих, хто приймають рішення, цей проект стимулюватиме важливі зміни», – додав він.

Тим часом в Україні набирає обертів перший онлайн-курс про стале мислення та сталий розвиток, рекомендований ПРООН. Він доступний кожному на ВУМ online – освітній платформі, що поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні.

Остап Стасив
Остап Стасів, співзасновник НУО «Відкритий університет Майдану» (ВУМ) та онлайн-платформи громадянської освіти vumonline.ua

 

Авторка курсу Клавдія Шевелюк акцентує увагу на тому, як людство використовувало ресурси планети собі на благо, навіть не думаючи про наслідки.  «Тому тепер ми живемо у епоху, в якій ми або повернемо планету Земля до стабільного стану, де льодовики не тануть, океани не переповнені пластиком, а атмосфера не перегрівається від парникових газів, або втратимо комфортну домівку для всього людства», – зауважила вона. 

Експертка пояснює, що відповіді на цей глобальний виклик дає стале мислення, спрямоване на вирішення конкретних завдань, у межах своєї сім’ї, бізнесу, громади чи міста.

Клавдия Шевелюк
Клавдія Шевелюк, засновниця Агенції змін Responsible Future, консультантка зі сталого розвитку

 

Онлайн-курс «Сталий розвиток: нова філософія мислення» розкриває такі теми: сталий розвиток і основні його принципи; нова філософія сталого мислення; хто такі стейкхолдери і навіщо розуміти їхні цінності та потреби; 17 Цілей сталого розвитку ООН і Порядок денний у галузі розвитку на період до 2030 року; експоненціальне зростання та багато нових термінів для лексикону відповідального підприємця і громадянина.

Навчання на курсі буде корисне тим, хто не просто хоче бути свідком наймасштабніших змін на планеті за всю її історію, а бути частиною позитивних змін.

Ціль 4. Якісна освіта

Фото: Andriy Krepkykh / UNDP in Ukraine