космический корабль за сбору мусора на орбите - гарпун Airbus Stevenage

Британці протестували космічний гарпун для збору сміття на орбіті Землі

Дослідники з Університету Суррея, що у Великій Британії, провели успішні випробування гарпуна Airbus Stevenage для збору сміття в космосі. Під час експерименту 1,5-метрова стріла вистрілювала з головного космічного апарату місії RemoveDebris.

За повідомленням hromadske.ua, супутник із гарпуном випробували на тестовій панелі на орбіті. Гарпун вилітав зі швидкістю 20 метрів за секунду, щоб поцілити в мішень і продемонструвати здатність захоплювати сміття.

Уперше супутник RemoveDebris, який розробила британська компанія SSTL, зловив космічне сміття у вересні 2018 року. Тоді до його сітки потрапив об’єкт, який імітував космічне сміття.Загалом заплановано чотири місії. Фінансує проект Європейський Союз.

Випробування стали частиною місії RemoveDebris, метою якої є пошук найбільш ефективних способів збору космічного сміття. За 60 років з початку освоєння космосу на орбіті зібралося понад 7 600 тонн відпрацьованого матеріалу. Це сміття обертається зі швидкістю 27 тис. кілометрів на годину довкола Землі й становить небезпеку для нових супутників.

 

Фото, відео: Airbus.com, University of Surrey