Био-посуда из пшеничных высевок

В Україні почали продавати посуд із пшеничних висівок

На український ринок вийшла польська компанія Biotrem, яка виготовляє органічний посуд із висівок. Поки що посуд доступний тільки для оптових замовників в Україні. Втім, як обіцяє виробник, найближчим часом його можна буде придбати в магазинах.

Biotrem є технологічною фірмою, яка займається розвитком процесів виробництва посуду і упакувань з органічної сировини. Вона запатентувала технологію, що дозволяє виробляти біодеградуючий одноразовий посуд, зокрема, з пшеничних і кукурудзяних висівок, продуктів переробки маніоку, водорослів, а також полімерів на рослинній основі. Завдяки цьому може виробляти тарілки, миски, чашки без необхідності використання пластифікаторів та інших хімічних сполук.

Основною серією продуктів Biotrem є повністю деградуючий набір посуду, який виробляється з пресованих пшеничних висівок і не вимагає промислового компостування. За даними фірми, 1 тонну пшеничних висівок можна перетворити на 10000 тарілок чи мисок.

«У сумі 1 кілограм продуктів пшеничних висівок генерує (беручи до уваги процес обробки пшениці, транспортування, переробку і утилізацію) близько 1,3 кг СО2, в той час як 1 кілограм полістиренових одноразових тарілок чи чашок генерує в сукупності біля 8,5 кг СО2», – кажуть у представництві Biotrem.

Био-посуда из пшеничных высевок

Поки що виробник постачає свою продукцію масовим клієнтам, у тому числі деяким мережам ресторанів і роздрібним продавцям, напряму або за посередництвом незалежних дистриб’юторів. Сьогодні еко-посуд вже продається в Румунії, Угорщині, Данії, Швеції, Італії, Португалії, країнах Бенілюкс,  Канаді, США та ін.