Пластиковая бутылка

У Римі за 30 пластикових пляшок можна прокатитися в метро

У столиці Італії на трьох станціях метро встановили автомати, в яких можна обміняти пластикові пляшки на проїзний квиток.

Як повідомляє The Local.IT, експериментальні машини розташовані на станціях римського метро Cipro (лінія A), Piramide (лінія B) і San Giovanni (лінія C).

Кожна перероблена пляшка відповідає еквіваленту в п’ять євроцентів, які перераховуються у бали за допомогою мобільних додатків My Cicero і TabNet. Необхідно переробити 30 пляшок, щоб набрати достатню кількість балів для одного квитка.

Автомати протягом 12 місяців працюватимуть у пілотному режимі, після чого місцева влада вирішить — поширити нововведення чи відмовитися від нього. За словами мера Риму Вірджинії Раґі, місто Рим стане «першою великою європейською столицею», що працюватиме за такою схемою.

Міністр навколишнього середовища Італії прокоментував нововведення наступним чином: «Ідеально буде, якщо люди меньше використовиватимуть одноразовий пластик і перейдуть на пляшки багаторазового використання. Але якщо вже є така необхідність, у Римі можна обміняти пластикові пляшки на квиток у метро». Міністр також висловив надію, що кількість пасажирів без квитків зменьшиться.

фото: Unsplash