Газовая плита

Берклі – перше місто в США, яке відмовилось від природного газу

Каліфорнійське місто Берклі стало першим у країні, хто заборонив прокладати газовий трубопровід до нових будівель, у тому числі – приватних. Новобудови, за деякими винятками, повинні використовувати з січня 2020 року електрику для нагріву води і роботи кухонних приладів

За інформацією Inhabitat, ухвалення нового закону було ініційовано через кліматичні зміни. Адже природний газ є викопним паливом і сприяє глобальному потеплінню. «Це величезна проблема… Коли ми думаємо про забруднення і зміни клімату, ми схильні думати про фабрики і автомобілі, проте все будівлі виробляють парниковий газ», – сказала представниця міської ради Кейт Харрісон.

Закон ухвалено одностайно. Хоча деякі критики за межами міської ратуші стверджують, що ціни на електроенергію вищі, ніж на природний газ.

Він також передбачає фінансування посади одного співробітника в управлінні планування і розвитку міста, який стежитиме за виконанням заборони.

Голова Каліфорнійської енергетичної комісії Девід Хохшільд повідомив, що ще принаймні 50 інших міст штату Каліфорнія розглядають таку заборону на природний газ. Це дозволить протистояти змінам клімату і стимулюватиме більш широке використання електроенергії і поновлюваних джерел енергії.

Берклі має багату історію прогресивних заборон. Наприклад, це місто першим у США заборонило куріння в ресторанах і барах – ще 1977 року. Цьогоріч тут заборонили одноразовий пластиковий посуд у ресторанах, зокрема пластикові виделки. До того ж, ресторани і кафе повинні використовувати для їжі на винос і напоїв посуд, придатний до компостування. Окрім того, у місті запровадили податок –  25 центів – на одноразові чашки, наприклад, для кави.

фото: Unsplash