пожар в Сибири

У Росії горить територія розміром із Бельгію

Масштабна пожежа охопила третину території всієї Росії. Нині в Сибіру палає близько 3 млн гектарів лісу. І площа загоряння тільки збільшується.

Пожежі виникли ще тиждень тому. Проте урядовці вирішили, що гасити їх – безглуздо. Губернатор Красноярського краю порівняв пожежі з такими природними явищами, як заметіль чи айсберг. Тобто, гасіння пожежі економічно недоцільне. Натомість усіх закликали, не драматизувати ситуацію.

Жителі постраждалих регіонів публікують у соціальних мережах шокуючі фото и відео вигорілих місцин. Вони також вимагають ввести режим надзвичайного стану – петицію до уряду країни вже підписали понад 677 тис. людей.

«Кілька днів гар поширюється на сусідні області Сибіру. Димкою закрито сонце навіть за 700 км від Красноярського краю – у Томській області, Хакасії, Кемерово, Новосибірську. У Красноярську люди ходять у масках, а тим часом чиновники на місцях і в уряді досі не оголосили режим надзвичайної ситуації по всій території Сибіру», – йдеться у петиції.

«Врятуйте нашу тайгу! Скільки лісу гине, звірини. Тварини ж не винні, що людина знищує їхнє середовище», – пишуть місцеві мешканці у Фейсбуці. Та додають, що Томськ тиждень задихається від смогу.

Про наслідки масштабної пожежі та екологічну катастрофу також висловилася Грета Тунберг: «Це не лише руйнівно для людей, які там живуть, і екосистем. А і тому, що відбуваються викиди величезної кількості парникових газів».

Водночас Greenpeace заявляє, що масштаби катастрофи видно з космосу.