В ООН оголосили переможців екологічної премії «Чемпіони Землі»

Програма ООН з довкілля (ЮНЕП) оголосила переможців премії «Чемпіони Землі» 2021 року, які отримали відзнаку за новаторську діяльність у сфері захисту навколишнього природного середовища та просування сміливих ідей та дій заради людей і планети.

Цьогорічні переможці – жінки, які не лише надихають, а й нагадують, що сьогодні є рішення, знання та технології, що дозволяють обмежити зміну клімату та уникнути екологічного колапсу.

Так, прем’єр-міністр Барбадосу Міа Моттлі перемогла в номінації «Політичне лідерство» за зусилля, спрямовані на захист малих острівних держав, що розвиваються. Вона першою погодилася із планом дій Десятиліття ООН з відновлення екосистем. Під її керівництвом Барбадос встановив амбітні цілі – впровадження відновлюваних джерел енергії і повна відмова від використання викопного палива в електроенергетичному, транспортному секторах до 2030 року.

Організація The Sea Women of Melanesia з Папуа-Нової Гвінеї та Соломонових островів отримала нагороду в номінації «Натхнення та дія». Вона навчає місцевих жінок відслідковувати та оцінювати, використовуючи спеціальні знання та технології, процес знебарвлення коралових рифів.

Лікарка Гледіс Калема-Зікусока з Уганди перемогла в номінації «Наука та інновації». Вона стала першим ветеринаром, який працює з дикою природою Уганди. Також керує реалізацією трьох інтегрованих стратегічних програм проекту «Єдине здоров’я».

Екологічна активістка, керівниця організації MoveGreen Марія Колесникова з Киргизстану відзначилась у номінації «Погляд підприємця». Організація MoveGreen проводить моніторинг і працює над покращенням якості повітря у Центральній Азії. Ба більше, розробила додаток AQ.kg, який кожні 20 хвилин збирає дані про концентрацію забруднюючих речовин у повітрі, у тому числі PM2,5, PM10 та двоокису азоту, у двох найбільших містах Киргизстану – Бішкеку та Оші.

Премія «Чемпіони Землі» є найвищою екологічною нагородою ООН, якою відзначають видатних лідерів держав, громадянського суспільства та бізнесу. З моменту її заснування у 2005 році, її отримав 101 лауреат, у тому числі 25 світових лідерів, 62 активісти та 14 організацій.

фото: unep.org