Городской велосипед

Уряди мають залучати молодь до процесу прийняття рішень щодо їхнього здоров’я – нові рекомендації

Європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ЄБР ВООЗ) опублікувало нові рекомендації щодо залучення підлітків і молоді до участі в прийнятті рішень щодо їхнього здоров’я.

Так, урядам пропонується прислухатися до підлітків та молоді та брати до уваги їхні думки, досвід і потреби у процесі пошуку рішень і заходів, що впливають на їхнє здоров’я. До останніх можуть, наприклад, належати заходи, запропоновані у межах національної стратегії охорони здоров’я дітей та підлітків, або заходи, що стосуються надання медичних послуг.

«Особи, які приймають рішення, несуть професійну та моральну відповідальність за те, щоб усі заходи щодо охорони здоров’я підлітків і молоді дійсно розроблялися за участю представників цієї вікової групи, на всіх без винятку етапах цього процесу», – сказала Наташа Аззопарді Мускат, директорка відділу стратегій та систем охорони здоров’я ЕРБ ВООЗ.

Це означає, що підлітків і молодь потрібно залучати до процесу розробки та реалізації цих заходів охорони здоров’я – у школі та поза школою, на національному та міжнародному рівнях. А також враховувати потреби підлітків та молоді.

Нові рекомендації спираються на результати опитувань і консультацій із підлітками та молоддю, які проводились у різних країнах Європи протягом останніх двох років. Багато молодих людей, які брали участь у них, говорили про своє бажання бути почутими і готовність брати участь у прийнятті рішень щодо їхнього здоров’я та благополуччя.

Згідно з опитуванням, проведеним у 2020 році, дітей та підлітків залучають до участі у процесі аналізу, вироблення та реалізації стратегій у сфері охорони здоров’я лише вісім країн європейського регіону. У 20 країнах представники цієї категорії населення беруть участь в одному або двох із перерахованих вище етапів. Іще шість країн взагалі не залучають дітей та підлітків до участі в цьому процесі.

У документ включено практичні приклади організації успішної участі молоді у цьому процесі. До них належить багатостороння консультація в інтересах підтримки здоров’я та благополуччя підлітків в європейському регіоні, яка була проведена у липні 2021 року . Тоді підлітки та молодь брали активну участь в організації та спільному проведенні тематичних засідань.

фото: unsplash.com