Земля урбанистическая

П’яти країнам виділено $54,5 млн на проєкти зі сталого розвитку

Спеціальний цільовий фонд (Special Purpose Trust Fund) з Цілей сталого розвитку, що створений 2020 року при ООН, оголосив про надання $54,5 млн інвестицій на реалізацію проєктів із боротьби з бідністю, зміцнення сфер охорони здоров’я, освіти та захисту природи в п’яти країнах.

Заявки на отримання грантів надійшли з понад 100 країн світу. Проаналізувавши їх, дійшли висновку, що найбільший результат принесуть інвестиції за проєктами, запропонованими Кенією, Мадагаскаром, Північною Македонією, Суринамом і Зімбабве.

17 Цілей, включених до Порядку денного зі сталого розвитку до 2030 року, охоплюють усі сфери життя людини, в тому числі – боротьбу з бідністю та голодом, захист природи, освіту, охорону здоров’я тощо. Вони ухвалені на саміті ООН у Нью-Йорку в 2015 році

Завдяки новим інвестиціям у вказаних країнах буде розширено присутність ООН, а також буде дано старт новим ініціативам і спільним діям урядів, громадских активістів та інвесторів з приватного сектору. Фонд пропонує стійку інвестиційну модель і чіткі рекомендації щодо самоокупності інвестицій.

Свої перші інвестиції у розмірі $41 млн фонд спрямував на чотири програми перетворень на Фіджі, в Індонезії, Малаві та Уругваї. У 2021 році була додана програма з Папуа-Нової Гвінеї з інвестиційним пакетом у $17,9 млн. Тож загальна сума інвестицій з урахуванням нових проєктів зросте до $114 млн. Очікується, буде залучено в цілому $5 млрд на досягнення Цілей сталого розвитку в 10 країнах, що беруть участь у проєкті.

Інвестиції будуть залучені для реалізації різноманітих проєктів – від захисту здоров’я, у тому числі репродуктивного, та боротьби з ВІЛ у Кенії – до фінансування проєктів у галузі відновлюваних джерел енергії на Мадагаскарі. У Північній Македонії також більша частина коштів буде використана на прискорення переходу до чистої енергії.

Суринам може розраховувати на спрощення доступу бізнесу до кредитів, розвиток промисловості виробництва ананасів. Пропозиції Зімбабве спрямовані на розширення можливостей участі жінок і молоді, на фінансування фонду відновлюваної енергії та зміцнення об’єктів інфраструктури.

Нині фонд працює з донорами з метою подальшої мобілізації додаткових ресурсів для фінансування успішних пропозицій, представлених Барбадосом, Ганою та Руандою.

Кошти до фонду ООН надійшли від Євросоюзу та урядів Німеччини, Данії, Ірландії, Іспанії, Люксембургу, Монако, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Республіки Корея, Швеції, а також Швейцарського агентства з розвитку та співробітництва.

Проводимо відкриті лекції і корпоративні семінари зі сталого розвитку. Ви дізнаєтесь, що слід розуміти під sustainable development, як визначити для себе пріоритетні цілі, а також чому це важливо саме сьогодні >>>