В ООН працюють над новою науковою доповіддю з клімату

Представники 195 країн світу розпочали переговори, мета яких – затвердити другу наукову доповідь ООН з останніми даними про прогнози потепління, про зміну клімату в цілому та заходи адаптації. Консультації триватимуть до 25 лютого.

За словами виконавчої директорки Програми ООН з довкілля (ЮНЕП) Інгер Андерсен, сьогодні адаптаційні заходи не встигають за стрімкою зміною клімату.

«Країни, міста, компанії, інвестори та окремі споживачі повинні перетворити наш «перший крок на тривалий забіг», якщо ми хочемо не допустити підвищення температури більше, ніж на 1,5 °C», – заявила Інгер Андерсен , наголосивши на важливості доповіді, яка могла б «допомогти тим, хто приймає рішення на глобальному рівні, реагувати на кліматичні впливи».

У першій своїй доповіді, оприлюдненій у серпні минулого року, експерти ООН з клімату підрахували, що стовпчик термометра підніметься на 1,5 °C уже приблизно до 2030 року — на 10 років раніше, ніж очікувалося. Наслідки такого стрімкого потепління будуть катастрофічними з погляду продовольчої безпеки, здоров’я населення, біорізноманіття та стану екосистем. Деякі їх помітні вже сьогодні.

Сьогодні для багатьох країн і регіонів йдеться про виживання, адже багато хто може опинитися під водою або зіткнутися з непоправним дефіцитом продовольства, води та інших ресурсів. Найбільш уразливі до зміни клімату – країни Африки, Південної Азії та острови Тихого океану.

2021 рік став одним із семи найтепліших років в історії спостережень. Середня глобальна температура в 2021 році була приблизно на 1,11 °C вище за доіндустріальний рівень. Прогнозується, що глобальне потепління та інші довгострокові тенденції зміни клімату зберігатимуться внаслідок рекордного вмісту в атмосфері парникових газів, що утримують тепло.

Окрім того, зміна клімату призвела до нестримного опустелювання в деяких частинах південного Мадагаскару. Загалом від пов’язаних з погодою стихійних лих за останні 20 років постраждали майже 4,5 мільярда людей.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

Читати також: Інвестиції у кліматичні технології стрімко зростають – $87,5 млрд за рік

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям проаналізувати свій вуглецевий слід і переглянути екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>