Український стартап DaGreenTech розробив технологію перетворення викидів

Український стартап DaGreenTech пропонує рішення з очистки рідких та газових потоків від сірководню та інших токсичних забруднювачів. Використання такої технології дозволить підприємствам і навіть власникам автомобілів уникнути викидів і монетизувати власні вихлопні гази.

За даними ЛІГА.net, у розробку та лабораторне тестування самої технології вже інвестовано 170 тис евро. Стартап наразі реєструє патент, шукає фінансового партнера і знаходиться в процесі реєстрації юридичної особи. Дослідницький офіс стартапу буде розташовуватися в Києві. Ще один підрозділ компанії базуватиметься в Харкові.

Засновник стартапу Антон Подольський каже, що аналогічних розробок в Україні немає. Технологія дозволяє очищати біогаз від меркантанів для того, щоб він міг відповідати найсуворішим вимогам щодо якості газу, а також може бути застосована для очистки вихлопів металургійних заводів, ТЕЦ, комунальних підприємств.

Наприклад, у світі існує близько 800 нафтопереробних заводів, в результаті переробки нафти утворюються відходи з сірки і азоту, яку можна було б завдяки DaGreenTech перетворити на сірчану і азотну кислоти, які використовує хімічна промисловість.

За словами підприємця, наразі стартап працює над створенням прототипу технології. За наявності готового зразка інжинірингові компанії будуть готові йти далі і пропонувати ті чи інші інженерні рішення залежно від сфери застосування. Монетизувати бізнес засновник планує шляхом продажу ліцензій на використання технології.

Responsible Future допомагає українським компаніям визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги на вуглецевий слід, налаштувати метрики за ESG-показниками і підготувати щорічні нефінансові звіти. Замовити консультацію >>>