Дым из промышленной трубы

Рівень парникових газів досяг рекордно високого рівня, незважаючи на локдаун

Незважаючи на уповільнення індустріального виробництва, пов’язане з пандемією COVID-19 і карантином, концентрація вуглекислого газу в атмосфері, дуже висока. Про це повідомляють експерти Всесвітньої метеорологічної організації.

У 2020 році обсяги викидів парникових газів скоротилися, однак рівень концентрації СО2 змінився несуттєво у порівнянні зі стандартними коливаннями річних показників.

За попередніми оцінками, глобальний рівень емісій скоротиться в 2020 році мінімум на 4,2%, максимум – на 7,5%. На думку експертів, це не призведе до суттєвого зменшення рівня концентрації СО2 в атмосфері.

«У 2019 стався черговий стрибок – рівень вуглекислого газу підвищився і середній річний показник досяг позначки в 410 часток на мільйон …», – йдеться в релізі організації.

З 1990 року загальний радіаційний вплив парникових газів, насамперед вуглекислого газу, збільшився на 45%.

Раніше на Землі порівняна концентрація CO2 спостерігалася 3-5 млн років тому

«Вуглекислий газ залишається в атмосфері століттями, а в океані – ще довше. Раніше порівнянна концентрація CO2 на Землі спостерігалася 3-5 мільйонів років тому, коли температура була на 2-3 градуси вище, а рівень моря був на 10-20 метрів вище, ніж зараз. Але тоді (ред. – на планеті) не було 7,7 млрд жителів», – сказав генеральний секретар організації Петтері Таалас.

За його словами, у 2015 році «ми перевищили позначку в 400 часток на мільйон, а всього чотири роки потому –  в 410 часток на мільйон» і «таких темпів зростання в історії спостережень ще не було».

Він підкреслив, що навряд чи можна розглядати пандемію як вирішення проблеми глобального потепління. Разом із тим, як вважає Таалас, пандемія і зумовлені нею зміни можуть стати відправною точкою для більш рішучих заходів зі скорочення шкідливих викидів і боротьби з глобальним потеплінням.

 

Responsible Future допомагає українським компаніям визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги на вуглецевий слід, налаштувати метрики за ESG-показниками і підготувати щорічні нефінансові звіти. Замовити консультацію >>>

«Необхідні заходи доступні з економічної точки зору і можливі з технічної, і вони лише незначно вплинуть на наше повсякденне життя. Ми вітаємо той факт, що дедалі більше країн і компаній роблять вибір на користь вуглецевої нейтральності», – сказав Таалас.