Риф погибает от солнцезащитного крема

Кі-Вест зобороняє круїзним лайнерам заходити в порт через навантаження на екосистеми

Курортне місто Кі-Вест, що на півдні американського штату Флорида, яке також добре відоме як порт за круїзними маршрутами в Карибському морі, проголосувало за заборону «відвідувань» з боку великих круїзних суден і обмеження пішохідного руху з лайнерів. Цей крок зумовлено бажанням захистити морське середовище навколо острову. Також взято до уваги ризики для здоров’я населення через Covid-19.

За даними EcoWatch, 63% жителів проголосували за заборону на стиковку суден місткістю понад 1300 пасажирів. 61% проголосували за обмеження щоденної кількості осіб, які висаджуються – до 1500. Також 81% підтримали захід, який надає пріоритет круїзним лайнерам із кращими екологічними і санітарними характеристиками, щоб «компенсувати» ці 1500 місць. Рішення набувають сили негайно і є обов’язковими, але, як очікується, будуть оскаржені в суді.

Прихильники заборони наголошують, що круїзні лайнери часто завдають шкоди довкілюю і рифам через величезну кількість відходів і викидів вуглецю, руйнують корали. Так, Surfrider Florida Keys (SRFK) підтримав три ініціативи, оскільки місцеві коралові рифи служать життєво важливими місцями існування і джерелом їжі для багатьох морських видів.

Водночас деякі власники бізнесу виступають проти жорстких правил. Вони кажуть, що великі круїзні лайнери необхідні для економіки Кі-Уеста і що ліквідація круїзної індустрії обійдеться острову в 90 мільйонів доларів у вигляді втрати робочих місць і доходів.

Нагадаємо, раніше комісія Кі-Вест заборонила продаж на території міста сонцезахисних засобів, що містять у своєму складі оксібензон (oxybenzone) і октіноксат (octinoxate). Рішення набуде чинності 1 січня 2021 року.