Риф погибает от солнцезащитного крема

Кі-Вест забороняє продаж сонцезахисних кремів, що шкодять коралам

Комісія курортного міста Кі-Вест, що на півдні американського штату Флорида, заборонила продаж на території міста сонцезахисних засобів, що містять у своєму складі оксібензон (oxybenzone) і октіноксат (octinoxate). Рішення набуде чинності 1 січня 2021 року.

Заборона спрямована на захист єдиного живого коралового рифу в Північній Америці. Дослідники задокументували, як вказані хімічні речовини завдають шкоди рифу. Зокрема, призводять до втрати кольору, пошкодження ДНК і загибелі коралів.

«У нас є один єдиний риф, і ми повинні зробити одну маленьку річ, щоб захистити його. Це наш обов’язок», – сказав перед голосуванням мер Тері Джонстон, якого цитує  FLKeysNews.

Оксібензон – активний інгредієнт у складі сонцезахисних засобів. Він є похідним від нафти і, коли потрапляє у воду, плаває на поверхні.

За підрахунками National Park Service, щороку до води потрапляє від 4000 до 6000 тонн сонцезахисного крему, який змивається в райони рифів. Екологи радять краще використовувати ті косметичні засоби, що містять оксид титану або оксид цинку – обидва інгредієнти не є загрозою ані для людини, ані для коралів.

Кі-Вест – острів і однойменне місто у США, частина архіпелагу Флорида-Кіс. Це найпівденніша точка Флориди, знана серед прихильників дайвінгу та сноркелінгу своїми пляжами і кораловими рифами.

Минулого року Гаваї стали першим штатом США, який заборонив сонцезахисні засоби з вмістом цих двох хімікатів. Гавайський закон також набуває чинності 1 січня 2021 року.