save-water-ecology

Антарктичні льодовики тануть дедалі швидше

Науковці NASA були вражені, коли нещодавно дослідницька місія виявила величезну порожнину в нижній частині одного з льодовиків Антарктиди. До того ж, ця порожнина швидко збільшується. Усе це свідчить, що льодяний масив тане набагато швидшими темпами, ніж досі вважали експерти.

Дослідники використовували радіолокатор, що проникає у товщу льоду. Вони мали на меті вивчити район під льодовиком Туейтс (Thwaites), що в Західній Антарктиді. Його часто називають «одним з найнебезпечніших льодовиків світу», адже його танення суттєво вливатиме на підвищення рівня моря.

Нині гігантська порожнина становить дві третини розміру Манхеттена. І чим більше тепла потрапляє під льодовик, тим швидше він тане. Науковці припускають, що така величезна частина  льоду – 14 млдр тонн – розтанула всього за три роки. Саме тому вони вважають за необхідне наразі проведення детальних спостережень нижньої частини антарктичних льодовиків із урахуванням майбутнього підвищення рівня моря.

Таяние ледников Антарктики

 

Раніше NASA виявила перші ознаки значного танення у Східній Антарктиді. Хоча досі вважалося, що льодовики у цьому регіоні зазнають найменшого негативного впливу кліматичних змін, аніж деінде на континенті. Отже нові дані підтверджують пришвидшення танення льодовиків.

Нові розробки NASA і використання big data дозволяють оцінити швидкість руху криги у льодовиках Антарктиди і проаналізувати критично важливі фактори, що призводять до пришвидшення сповзання криги у море. Розуміння нюансів того, як тане льодовик, є важливим для того, щоб спроектувати його вплив на підвищення рівня моря в найближчі десятиліття.

Нагадаємо, що наприкінці січня понад 70 тисяч людей у Брюсселі вийшли на вуличні протести і закликали владу запобігти глобальному потеплінню. Прогнозується збільшення найближчим часом кількості аналогічних заходів активістів у багатьох країнах Європи, на національних і світовому рівнях.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату