Объединение компаний Sustinere и Enact

Естонська Sustinere і шведський Enact разом поширюватимуть досвід відповідального скандинавського бізнесу

Естонська консалтингова компанія Sustinere, яка спеціалізується на послугах в галузі лідерства і сталого розвитку, оголосила про стратегічне співробітництво зі шведським партнером Enact, однією з найбільших консалтингових компаній зі сталості в країнах Скандинавії. Така синергія дозволить пропонувати найкращі стратегії і відповідальні управлінські рішення для бізнес-компаній і організацій державного сектору в Естонії, Латвії та Литві.

«У співпраці з Enact ми зможемо не тільки об’єднати компетенції двох команд і знання специфіки різних ринків, а насамперед запропонувати нашим клієнтам виключну підтримку», – зазначила партнерка-засновниця Sustinere Маріс Ойямуру. Вона також додала, що охоче ділитиметься своїм досвідом і в Україні, де Sustinere співпрацює з Агенцією змін Responsible Future.

Сьогодні Sustinere реалізовує низку проектів у країнах Балтії, надаючи підтримку з питань сталого управління і сталих комунікацій компаніям державного і приватного секторів, у т.ч. компаніям, що лістингуються на міжнародних фондових біржах, експортерам  і міжнародним корпораціям. Підвищена публічна увага до питань етики, прозорості, відповідальності перед суспільством і навколишнім середовищем вимагає від бізнес-компаній ставитися до цих питань дедалі уважніше, аби виправдати очікування споживачів, співробітників, інвесторів і завоювати їхню довіру.

«Культура ведення бізнесу в країнах Скандинавії є взірцем для багатьох компаній в нашому регіоні. Північні країни демонструють приклад всьому світові, як розвивати сталу економіку і безпечне середовище для життя», – прокоментував Марко Сіллер, партнер-засновник Sustinere.

За його словами, таке партнерство – це можливість ділитися провідним досвідом з естонськими компаніями. По-друге, це дозволить допомогти естонським компаніям знайти спільну мову на ринках експорту. «Ми часто бачимо, як важко вирішити, з чого почати і на чому сфокусувати соціальну відповідальність. І тут ми можемо допомогти», – додав він.

Тим часом генеральний директор Enact Маттіас Іверборг оцінює партнерство з Sustinere як чудову можливість для компаній, що працюють на ринках Балтії і Східної Європи, наслідувати досвід скандинавських компаній. «Ми готові надавати висококласні послуги з розробки стратегій сталого розвитку з урахуванням локальної специфіки. Ми також плануємо надавати підтримку Sustinere у їхній роботі з компаніями на локальних ринках», – додав він.

Sustinere надає послуги бізнесу і організаціям у визначенні, управлінні і комунікаціях з питань відповідальності і соціальної ролі. Зокрема, компанія допомагає в розробці стратегій і звітів зі сталого розвитку, залученні зацікавлених сторін тощо. Головний офіс компанії знаходиться в Естонії. Також працює на ринках Латвії, Литви і України через своїх локальних партнерів. Серед її клієнтів – Tallink, Nordecon, Ekspress Group, Harju Elekter, державна компанія Elering і Північно-естонський медичний центр, Coca-Cola HBC Baltics, а також декілька компаній сімейного бізнесу, малого і середнього бізнесу.

Enact Sustainable Strategies – це найпотужніша агенція у Скандинавії, що спеціалізується на корпоративних тренінгах, розробці стратегій сталого розвитку і відповідального лідерства. До того ж, вона є сертифікованим партнером за стандартами GRI у регіоні та постійним партнером Управлінської програми Шведського інституту. Компанія заснована у 2005 році, її головний офіс знаходиться у Стокгольмі. Має офіси в Шанхаї та Амстердамі, а також партнерів в Норвегії, Фінляндії і відтепер – у країнах Балтії. Серед клієнтів Enact – шведські провідні компанії, у т.ч. Electrolux, Volvo Cars, Stora Enso та інші.