Новый стандарт отчетности об устойчивом развитии SD VISta

Запроваджено новий стандарт звітності зі сталого розвитку

Неприбуткова організація Verra, яка розробила і керує сертифікованим стандартом Verified Carbon Standard (VCS), запроваджує новий стандарт – Sustainable Development Verified Impact Standard (SD VISta), який покликаний допомогти залучати фінансування до проектів, що демонструють переваги сталого розвитку. Зокрема, йдеться про систему оцінки та звітування про переваги проектів зі сталого розвитку і пошук нових джерел фінансування для підтримки та масштабування відповідних зусиль.

У Verra впевнені, що досягнення 17 Цілей сталого розвитку неможливе без залучення приватного сектора, їхніх дій, зусиль, інновацій. Проте, інколи вкрай важко зрозуміти, як інвестиції у той або інший проект можуть максимально сприяти сталому розвитку, впливати, трансформувати. Програма SD VISta встановлює правила та критерії для розробки, впровадження та оцінки проектів, які спрямовані на досягнення переваг сталого розвитку з високим впливом.

Проекти мають продемонструвати для оцінки з боку незалежної третьої сторони, що вони відповідають строгим правилам і вимогам Програми SD VISta і просувають Цілі сталого розвитку. Щойно проект буде сертифіковано за Програмою SD VISta, його здобутки, внески у сталий розвиток будуть перелічені у відповідній базі даних. Це сприятиме підвищенню прозорості та довіри до проектів і допоможе залучити більше коштів для подальшої реалізації.

Стандарт SD Vistа може застосовуватися до будь-яких проектів, які сприяють досягненню Цілей сталого розвитку, у т.ч. пов’язаних із ліквідацією голоду, зміцненням здоров’я і благополуччя людей, підвищенням рівня грамотності, поліпшення навколишнього середовища тощо.

Низка пілотних проектів вже демонструють потенціал стандарту. Зокрема, шістнадцять  різноманітних проектів на даний час «пілотують» стандарт «Сталий розвиток» (SD VISta) у Канаді, Еквадорі, Гватемалі, Індії, Кенії, Марокко, М’янмі, Непалі, Південній Африці, Великобританії та Замбії.