Українські полярники вийшли на антарктичну холоднечу в шортах і футболках, щоб нагадати про зміну клімату

Українські полярники вийшли на антарктичну холоднечу в шортах і футболках, щоб нагадати про зміну клімату, а також підтримати кліматичний марш. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Окрім того, цієї неділі, 26 вересня, в Києві традиційно відбудеться кліматичний марш – акція, покликана нагадати про одну з найбільших загроз для людства – зміну клімату та пов’язані з цим природні катаклізми.

«Ми підтримуємо марш і закликаємо усіх дбати про нашу планету!», – зазначила команда.

Відповідно до повідомлення, в Антарктиді, як ніде більше на планеті, вже зараз можна побачити наслідки зміни клімату. За останні 50 років середня температура на континенті зросла на + 3 С⁰ – це приблизно як різниця клімату між Україною та Скандинавією. Це призводить до значних змін в екосистемах регіону: тануть льодовики, змінюється хімічний склад Південного океану, Антарктида «зеленіє», деякі види тварин захоплюють нові, не притаманні раніше для них території тощо.
Зокрема, полярники, які працюють на станції «Академік Вернадський», чи не щодня спостерігають наслідки зміни клімату. Саме тому вони підтримали кліматичний марш і закликали долучитися до нього усіх небайдужих.

Для фото вони обрали літній одяг, щоб підкреслити аномальність тих процесів, що відбуваються в унікальних екосистемах Антарктики, і привернути увагу до цієї проблеми.

 

фото: @o.v.savenko