Вегетарианское блюдо

Методи виробництва і споживання продуктів харчування необхідно терміново змінювати – ООН

 

Настав час переглянути методи виробництва і споживання продуктів харчування. Адже сотні мільйонів людей в усьому світі сьогодні голодують або страждають від ожиріння. Водночас виробництво продуктів харчування призвело до втрати 80% біорізноманіття на планеті. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на саміті в Нью-Йорку.

«Три мільярди людей не можуть дозволити собі здоровий раціон харчування. Два мільярди мають надлишкову вагу або страждають ожирінням. А 462 мільйона чоловік виснажені», – зазначив він.

За його словами, майже третина виробленого в світі продовольства втрачається або викидається під час збору врожаю, його зберігання та транспортування, а також під час збуту і споживання.

До того ж, на продовольчі системи, які включають усі види діяльності, пов’язані з виробництвом, переробкою, розподілом, приготуванням і споживанням продуктів харчування, доводиться до 30% усіх викидів парникових газів.

Голова ООН впевнений, що необхідно створити нові екологічно безпечні продовольчі системи. Сьогодні, за його словами, людство веде війну з природою і пожинає гіркі плоди цієї війни, втрачаючи величезні сільськогосподарські угіддя та потенційні доходи.

В ООН закликають забезпечити здоровим харчуванням усе населення планети. Генеральний секретар зауважує, що перехід до нових методів виробництва продовольства і його доставки, а також зміна основного раціону харчування населення світу можуть сприяти скороченню викидів парникових газів і стримати стрімке потепління планети.