Городской велосипед

Українська столиця розбудовує Bike sharing

Визначено переможця інвестиційного конкурсу зі створення велосипедної мережі Bike sharing у Києві. Ним стало підприємство «Некстбайк Київ». В мерії повідомили, що переможець зобов’язується створити мережу з 264 пунктів прокату 2000 велосипедів. Пункти прокату велосипедів мають бути розташовані в десяти районах столиці. Орієнтовна вартість реалізації проекту зі створення Bike sharing становить близько 33 млн гривень.

За умовами конкурсу, велосипед повинен бути обладнаний смарт-замком, який блокує механізм велосипеда та не дає можливості пересуватися на ньому без здійснення оплати, попереджаючи при цьому крадіжку. Програмне забезпечення має давати можливість здійснювати оплату послуг прокату та розблоковувати смарт-замок велосипеда та GPS-трекером, що відслідковує точне місцезнаходження велосипеда.

«Розміщення велосипедів буде вже стандартним для киян і гостей столиці – нанесення синьої розмітки на асфальті. Створення додаткових конструкцій не знадобиться», – зазначив перший заступник мера Києва Микола Поворозник.

Нині в столиці налічується 32 локації, на яких знаходяться 200 велосипедів. За минулий рік сервісом скористалися 9 284 рази. Загалом користувачі проїхали велосипедом майже 35 тис. км. Кількість реєстрацій з минулого року збільшилася від 18 642 до 25 500 осіб. «Від 9 квітня 2019 року сервісом скористалися понад 6 тис. разів», – зазначив Микола Поворозник.

Сервіс Bike sharing стартував у Києві в серпні 2018 року. Він дозволяє взяти в оренду велосипед, користуючись мобільним додатком.

Читайте також: Велосипеди в Амстердамі генерують електрику для потреб міста

фото: Unsplash