Свалка мусора

Україна – у десятці країн світу з найбільшим обсягом відходів

Світ потопає у смітті. За прогнозами, через збільшення чисельності населення і урбанізацію, розширення міських територій обсяги виробництва відходів країнами збільшяться на 70% до 2050 року. Утилізація твердих побутових відходів, що утворюються в компаніях, будівлях, установах, малих підприємствах, будинках і дворах, часто становить менше 5% від загального обсягу відходів. Відповідно до офіційної статистики ЄС, від 30% до 35% загальної кількості утворених відходів у більшості розвинених країн пов’язано з діяльністю будівельного сектору, наприклад, будівництвом, реконструкцією та знесенням.

USA Today із посиланням на 24/7 Wall Street наводить рейтинг країн,  які виробляють найбільше відходів у світі. Його очолює Канада, яка продукує понад 36 тонн відходів на людину і 1,33 млрд тонн на рік загалом. Другий рядок посідає Болгарія, третій – США. України в цьому списку знаходиться на дев’ятій позиції – країна виробляє понад 474 млн метричних тонн відходів на рік, 448 млн з яких – небезпечні відходи. Жодна з 105 країн, за якими є дані про небезпечні відходи, не виробляє більше таких відходів.

Велика частина відходів в Україні – 26 млн метричних тонн – це тверді побутові та сільськогосподарські відходи, які містять сміття, вироблене на фермах, птахофабриках і бойнях, відходи збору врожаю, стоки добрив із полів і пестициди.

TOP-10 країн, які виробляють найбільше відходів на душу населення:

  1. Канада – 36 тонн
  2. Болгарія – 26,7 тонни
  3. США – 25,9 тонни
  4. Естонія – 23,5 тонни
  5. Фінляндія – 16,6 тонни
  6. Вірменія – 16,3 тонни
  7. Швеція – 16,2 тонни
  8. Люксембург – 11,8 тонни
  9. Україна – 10,6 тонни
  10. Сербія – 8,9 тонни

У багатьох країнах списку будівельна індустрія найчастіше є найбільшим винуватцем, адже генерує понад 90% від загального обсягу відходів, вироблених в країнах.

Щоб визначити найбільших виробників відходів, використовувались дані з глобальної бази даних Світового банку What a Waste, яка востаннє оновлювалась у вересні 2018 року. Підсумовано для кожної країни метричні тонни (або тонни) відходів за останній рік, за якими були доступні дані по спеціальним категоріям: сільськогосподарські відходи, будівництво та знесення, електронні відходи, небезпечні відходи, промислові відходи, медичні відходи і загальні комунальні відходи.

фото: unsplash.com