Україна приєдналася до ініціативи зі скорочення викидів метану

Український уряд ухвалив рішення приєднатися до глобальної ініціативи зі скорочення викидів метану Global Methane Pledge. Свою позицію Україна офіційно представить на конференції сторін Паризької угоди, яка нині проходить у Глазго.

Global Methane Pledge започаткована Євросоюзом і США. Вона спрямована на скорочення викидів метану і посилення міжнародної співпраці. «Це важливо, адже метан є потужним парниковим газом, а швидкий ріст його концентрації в атмосфері є однією з основних причин зростання середньої температури повітря на 1°C з часів доіндустріального періоду», – повідомляє Урядовий портал.

ЄС, США і ще 32 країни вже висловили свою підтримку ініціативи. Серед них і ключові емітенти метану у світі, як от Канада, Аргентина, Гана, Індонезія, Ірак, Італія, Мексика, Британія.

Серед основних цілей Glоbаl Меthаnе Рledge – скорочення глобальних викидів метану до 2030 року щонайменше на 30% від рівня 2020 року, зменшення потепління щонайменше на 0,2 °C до 2050 року, запровадження найкращих доступних технологій для моніторингу та оцінки викидів метану в усіх секторах, стандартизація виявлення та усунення витоків метану з газової інфраструктури.

Окрім того, йдеться про законодавче визначення обов’язків суб’єктів господарювання щодо запобігання, виявлення та усунення викидів парникових газів із діючих та закритих родовищ нафти і газу та вугільних шахт, а також запровадження міжнародної співпраці щодо розвитку новітніх технологій з метою скорочення витоків метану в атмосферу.

Відповідно до рішення уряду, на реалізацію ініціативи буде розроблено відповідний план дій у сферах видобутку та транспортування викопних палив, сільського господарства та управління відходами, які є основними джерелами викидів метану в Україні.

Нагадаємо, в липні 2021 року уряд затвердив оновлений Національно визначений внесок України до Паризької угоди. Декарбонізація економіки визначена як важливий орієнтир в економічному розвитку країни на наступне десятиліття. Країна зобов’язується скоротити до 2030 року викиди парникових газів на 65% у порівнянні з 1990 роком.

Дослідження «Глобальний аудит метану», оприлюднене Коаліцією з питань клімату та чистого повітря та Програмою ООН з довкілля (UNEP), свідчить, що скорочення викидів метану на 45% у цьому десятилітті дозволить утримати підвищення температури повітря і уникнути глобального потепління майже на 0,3°C до 2040 року. Разом із тим – зменшити кількість передчасних смертей від астми на 255 тисяч, а також втрачених робочих годин від сильної спеки і втрат врожаю у світі на 26 млн тонн.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

фото: unsplash.com

Responsible Future допомагає компаніям в Україні визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги на вуглецевий слід, розробити стратегію і налаштувати метрики за ESG-показниками, підготувати щорічний нефінансовий звіт. Замовити консультацію >>>