Україна пообіцяла ЄС скоротити викиди на 65% до 2030 року

Україна планує зменшити викиди на 65% до 2030 року. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Олексій Любченко під час зустрічі з комісаром Єврокомісії з питань довкілля, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом

За його словами, Україна поділяє цілі ЄС у кліматичній політиці, втім рівень амбіцій України у кліматичній політиці більш глобальний, ніж в ЄС. Зокрема, заплановано зменшити викиди на 65% до 2030 року, у той час, як амбіція ЄС – 55%.

«Кліматично нейтральна Європа – наша спільна мета. Український національний визначений внесок окреслює чіткі проекти, в яких ми очікуємо на посилення у співпраці з ЄС. Маючи досить консервативних і навіть агресивних сусідів, які поки мають намір збільшувати викиди, ми маємо бути дуже солідарними. Також у цьому контексті особливу увагу слід звернути на нинішню ситуацію з цінами на газ. Зловживання з цінами збільшують споживання вугілля і спотворюють ціни на викиди», – підкреслив Олексій Любченко під час зустрічі.

Зі свого боку, Віргініюс Сінкявічюс зазначив, що Україні варто розглядати Європейський зелений курс не лише як орієнтир на екологічні зміни, а й у інвестиційному контексті. То має бути чіткий сигнал для бізнесу приділити увагу питанням стандартизації, побудови чистих виробництв, енергозаощадженню та декарбонізації.

Українська сторона також зазначила, що впровадження циркулярної економіки стає пріоритетним питанням економічного розвитку країни та закладене у низку державних стратегічних документів. Наразі триває робота з наближення законодавства у сфері управління відходами, яке сприяє удосконаленню системи управління відходами та переходу до циркулярної економіки. Багато нормативної бази у цій сфері охоплюється угодою про «промисловий безвіз».

Національна економічна стратегія України на період до 2030 року визначає одним з орієнтирів економічної політики декарбонізацію економіки, зокрема, шляхом розвитку циркулярної економіки.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату 

Responsible Future допомагає компаніям в Україні визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги на вуглецевий слід, розробити стратегію і налаштувати метрики за ESG-показниками, підготувати щорічний нефінансовий звіт. Замовити консультацію >>>