UNDP Ukraine

Україна приєдналась до глобальної мережі Лабораторій інноваційного розвитку

Україна увійшла до глобальної мережі Лабораторій інноваційного розвитку (Accelerator Labs), яка охоплює вже 78 країн. Новий підрозділ у структурі ПРООН в Україні використовуватиме найновіші підходи, такі як аналіз big data, та принципи колективного інтелекту для ефективнішого реагування на актуальні виклики і прискорення інноваційного розвитку.

«Accelerator Labs і є нашою відповіддю. Ця мережа з 60 лабораторій у 78 країнах, зокрема в Україні, дозволить ПРООН знаходити місцеві інновації і розширювати їхній потенціал задля прискорення розвитку», – прокоментувала постійна представниця ПРООН Дафіна Ґерчева.

Команда з трьох експертів Accelerator Labs в Україні збиратиме дані, плануватиме експерименти й відстежуватиме інноваційні рішення проблем в Україні. Ті, що можна масштабувати й запровадити на глобальному рівні, будуть доступні для «експорту» в інші країни. Лабораторія також запозичуватиме й використовуватиме іноземний досвід в Україні.

Запуск Accelerator Labs відвідали Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа, Посол Держави Катар в Україні Гаді Аль-Гаджрі, представник Посольства Німеччини в Україні Максиміліан Ведекінд – представники тих країн, які надали необхідне фінансування на створення цієї нової глобальної мережі, а також заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл, представники Адміністрації Президента України та Верховної Ради України.

Accelerator Labs

Під час цього заходу учасники й учасниці мали змогу долучитися до роботи, яку здійснюватиме Accelerator Lab в Україні в майбутньому. Вони працювали у групах, аби разом створити візію розвитку України до 2030 року, коли всі Цілі сталого розвитку буде вже досягнуто. Вони також застосували методику ретроспективного аналізу для визначення конкретного плану дій, аби реалізувати це бачення в майбутньому.

Офіційний запуск мережі Accelerator Labs відбувся 17 липня 2019 року в Нью-Йорку. На її діяльність виділено $75 млн.

фото: UNDP Ukraine

✔Ціль 8 Гідна праця та економічне зростання
✔Ціль 9 Iнновації та інфраструктура
✔Ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку